Nauka zdalna i hybrydowa dla klas podstawowych! Nie o wszystkich uczniów chodzi

Nauczanie zdalne dla klas podstawowych! Ta decyzja zmienia bardzo dużo
Autor: GRZEGORZ PRESS/REPORTER / EAST NEWS Nauczanie zdalne dla klas podstawowych! Ta decyzja zmienia bardzo dużo

Szkoły podstawowe przejdą na tryb nauki zdalnej lub hybrydowej. Wiadomość potwierdził Mateusz Morawiecki, podczas spotkania w Sejmie, ale jednocześnie zapowiedział, że tyczy się to wyłącznie wyższych klas. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Nauka zdalna i hybrydowa - szkoły podstawowe

Nauka zdalna i hybrydowa dla klas podstawowych! Ta decyzja zmienia bardzo dużo, ale trzeba pamiętać, że nie dotyczy wszystkich! Kogo dotyczy nauka zdalna w szkole podstawowej? Wyjaśniamy w tym miejscu na ESKA.pl, bo wszystko stało się jasne 21 października. Wtedy też premier, Mateusz Morawiecki, podczas spotkania w Sejmie, przedstawił oraz podsumował to, co jego rząd zrealizował w walce z epidemią. Podkreślił, że eksperci i wirusolodzy jednoznacznie wskazują, że obecnie szym sposobem na spowolnienie transmisji wirusa jest ograniczenie kontaktów, zachowanie dystansu, dezynfekcja a także maseczki. Zapowiedział również kolejne zmiany, które mają zatrzymać licznik dziennych zachorowań. Mowa właśnie o szkołach podstawowych.  

Nauka zdalna i hybrydowa - szkoły podstawowe

Scenariusz z marca, kwietnia i czerwca, stał się rzeczywistością, 15 października. Właśnie wtedy Prezes Rady Ministrów przekazał informację, że szkoły ponadpodstawowe i wyższe będą zamknięte lub przejdą na mieszany system nauczania. Wszystko zależy od tego, w jakiej znajdują się w strefie: żółtej czy czerwonej. Wielu rodziców zastanawiało się, co ze szkołami podstawowymi. Mateusz Morawiecki rozwiał spekulacje i przyznał, że najmłodsze roczniki muszą być chronione przed wprowadzeniem nauczania zdalnym i hybrydowym:

- Oczywiście, jeśli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa, to przewidujemy różne scenariusze aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych. Wszystko dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo trudne utrudnienia w świadczeniu pracy rodziców tych najmłodszych dzieci. Dlatego przedszkola, klasy 1-4, klasy w ogóle szkół podstawowych na dzień dzisiejszy, chcemy jak najdłuższej chronić przed trybem zdalnym.

Już wiadomo, że szkoły podstawowe także przejdą na tryb nauczania zdalnego lub hybrydowego. Mowa tylko o klasach wyższych szkół podstawowych. Decyzja ma zostać uzgodniona 21 października, a podana do ogólnej wiadomości dzień później, podczas konferencji prasowej. 

Nie ma takich miejsc, które są całkowicie bezpieczne. Dlatego, kierujemy się zdaniem ekspertów i zamknęliśmy dla nauki zdalnej szkoły średnie. Ale też z wysoką dozą prawdopodobieństwa podejmiemy dziś po południu decyzję, że także wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu

- powiedział Mateusz Morawiecki, podczas spotkania w Sejmie. Można się spodziewać, że na tryb nauki zdalnej lub hybrydowej przejdą uczniowie klas: 5, 6, 7 i 8. 

Najnowsze