Nauka zdalna 2022 w Polsce. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało oficjalne dane

2022-01-18 11:58
Nauka zdalna
Autor: Kirill Kallinikov/SPUTNIK Russia/East News

Zdalne nauczanie to marzenie wielu uczniów. Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, nie można wykluczyć, że dzieci i młodzież ponownie przejdą na tryb zdalny po feriach zimowych. Wszystko zależeć będzie oczywiście od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jak obecnie wygląda funkcjonowanie placówek w całej Polsce? Czeka nas nauka zdalna 2022?

Czy powróci nauka zdalna 2022? To pytanie jest jednym z tych, które najczęściej zadają sobie polscy uczniowie. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami ministra zdrowia i ministra edukacji wszyscy powrócili do placówek w poniedziałek, 10 stycznia. Zdalne nauczanie obowiązywało od 20 grudnia, natomiast już 23 grudnia dzieci i młodzież rozpoczęły przerwę świąteczną od zajęć dydaktycznych, która trwała do 3 stycznia. Można zatem powiedzieć, że okres nauki zdalnej był stosunkowo niedługi. Wielu uczniów wierzyło w to, że Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecyduje się na jej przedłużenie przynajmniej do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego. Tak się jednak nie stało. Minister edukacji zasugerował jednak, że niewykluczone, iż nauka zdalna 2022 jeszcze powróci. Wszelkie decyzje uzależnione są jednak od sytuacji epidemiologicznej. W pierwszych dniach po powrocie do szkół właściwie wszystkie placówki działały stacjonarnie. Jaki jest stan na dzisiaj, w drugim tygodniu nauki stacjonarnej? Oficjalne dane są już znane.

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od lutego 2022?

Nauka zdalna 2022 w Polsce - dane MEiN

Uczniowie i ich rodzice bacznie przyglądają się statystykom, jakie codziennie pojawiają się na profilu Ministerstwa Edukacji i Nauki na Twitterze. Jeśli chodzi o szkoły podstawowe, to w poniedziałek, 17 stycznia, w trybie stacjonarnym funkcjonowało 93,1% placówek. 10 szkół zdecydowało się na tryb zdalny, a aż 984 na tryb mieszany. Nieco lepiej wypadają pod tym względem szkoły ponadpodstawowe, gdzie liczba otwartych placówek jest równa 7 384, co daje aż 94,5%. W trybie zdalnym działają zaledwie 3 placówki, a w trybie mieszanym 425.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze