Zdalne nauczanie 2022 - wszystkie szkoły zamknięte w LUTYM to pewniak?

2022-01-31 8:14
Zdalne nauczanie 2022 - wszystkie szkoły zamknięte w LUTYM to pewniak?
Autor: Anna Golaszewska/East News Zdalne nauczanie 2022 - wszystkie szkoły zamknięte w LUTYM to pewniak?

Zdalne nauczanie 2022 to temat, który dzieli uczniów, rodziców, ale również nauczycieli na dwa obozy. Jedni uważają, że to dobre rozwiązanie, a drudzy są przekonani, że przynosi głównie same straty. Czy szkoły będą zamknięte w lutym? Co wiadomo, jeśli chodzi o zdalne nauczanie od 1 lutego 2022? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Zdalne nauczanie 2022 - czy będzie?
  2. Zdalne nauczanie 2022 - komentarz

Zdalne nauczanie 2022 - wszystkie szkoły zamknięte w lutym to dla jednych marzenie, a dla drugich smutna wizja ponownego powrotu przed komputery. Internauci już zaczęli się zastanawiać, czy będą szkoły zamknięte w lutym 2022. Powodem ma być trudna sytuacja epidemiczna, szalejący licznik dziennych zachorowań, a co więcej perspektywa ponad 100 tysięcy zakażeń dziennie Omikronem. Takie obawy ma minister zdrowia, Adam Niedzielski i przedstawił je podczas konferencji prasowej. Szef resortu zdrowia wspomniał o przygotowanym planu dwustopniowym, który zakłada zwiększenie infrastruktury szpitalnej o 40 tysięcy łóżek, a w najgorszym przypadku o 60 tysięcy łóżek. W przeszłości mówił również, że to właśnie zajętość w szpitalach jest wyznacznikiem, w przypadku ewentualnego wprowadzenia nauki zdalnej.

Matura 2022 - ZMIANY zszokowały uczniów. Wyleciało mnóstwo trudnych zadań!

Krystian Ochman skromnie o debiutanckim albumie i szczerze o Eurowizji!

Zdalne nauczanie 2022 - czy będzie?

Nauka zdalna w 2021 roku została wprowadzona po tym, gdy w szpitalach brakowało miejsc. 12 stycznia 2022 Ministerstwo Zdrowia zaleciło, by w szpitalach na Mazowszu zwiększyć bazę łóżkową. Aktualnie, według informacji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, liczba hospitalizowanych się zmniejsza, jednak już trwają przygotowania do piątej fali. Szef MZ na konferencji prasowej przekazał, że mutacja omikron jest zdecydowanie bardziej zakaźna od innych. 25 stycznia poinformowano, że uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego.

Zdalne nauczanie 2022 - komentarz

Szef MEiN Przemysław Czarnek pytany był w internetowej części wywiadu w Programie Pierwszym Polskiego Radia o sytuację w szkołach po okresie świąteczno-noworocznym i czy wiele szkół przeszło na nauczanie zdalne. - Nie mamy informacji o tym, żeby to były jakieś powszechne przypadki. To są incydentalne przypadki. Przytłaczająca większość dzieci uczy się normalnie w trybie stacjonarnym, z czego się bardzo cieszymy - powiedział. Dodał, że tak samo było przed świętami Bożego Narodzenia. Te szkoły, które w całości przechodziły na naukę zdalną, to było naprawdę poniżej jednego procenta przypadków. Były szkoły w większym procencie, które przechodziły na naukę zdalną jako poszczególne klasy, te, które miały kontakt z osobą zakażoną, gdzie było ognisko zakaźne. Dzisiaj, w tym tygodniu nie mamy z tym problemów - podkreślił.

12 stycznia Ministerstwo Edukacji i Nauki podawało, powołując się na dane od kuratorów, że 98,2 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,1 proc. szkół podstawowych i 99,5 proc. ponadpodstawowych pracowało tego dnia w trybie stacjonarnym

Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać od lutego 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze