Pusta szkoła. Nauka zdalna

i

Autor: Karol Porwich/East News

Nauka zdalna 2022 SKRÓCONA. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? [DATA]

2022-02-09 12:48

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ministra edukacji w środę (9 lutego) zapadła decyzja w sprawie skrócenia nauki zdalnej. Oficjalnie wiadomo już, którzy uczniowie wrócą do placówek jeszcze przed 28 lutego, czyli planowanym powrotem do szkół dla wszystkich uczniów objętych trybem nauki zdalnej. Dokładne stanowisko MEiN prezentujemy poniżej.

Nauka zdalna skrócona - którzy uczniowie wrócą do szkół przed 28 lutego? Jest już oficjalna decyzja Ministerstwa Edukacji i Nauki w tej sprawie. O pomyśle skrócenia nauczania zdalnego dla części uczniów spekulowano już od pewnego czasu. Podczas licznych wystąpień minister edukacji Przemysław Czarnek dawał do zrozumienia, że wspólnie z pozostałymi członkami resortu debatują nad odwieszeniem zajęć stacjonarnych dla tych uczniów, którzy zaczęli ferie zimowe jako pierwsi i zakończyli je wraz z końcem stycznia. Przypomnijmy, że decyzja o wprowadzeniu nauki zdalnej została podjęta 25 stycznia, a według wstępnych ustaleń zawieszenie zajęć odbywających się w szkołach miało obowiązywać od 27 stycznia do 27 lutego. Objęci zdalnym nauczaniem zostali natomiast tylko uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami decyzja w sprawie skrócenia nauki zdalnej zapadła w środę, 9 lutego. Minister edukacji ogłosił, kto i kiedy powróci do placówek. 

Sonda
Nauka zdalna skrócona - dobry pomysł?

Powrót do szkół - nauka zdalna skrócona

We wtorek (8 lutego) szef Ministerstwa Edukacji i Nauki był gościem konferencji prasowej w Lublinie, w trakcie której oficjalnie oznajmił, kiedy można spodziewać się decyzji w sprawie skrócenia nauki zdalnej. Minister dodał, że została ona podjęta w oparciu o stanowisko premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Mam nadzieję, że radykalnie skrócimy naukę zdalną - stwierdził.

Oficjalnie wiadomo już, że wszyscy uczniowie powrócą do szkół tydzień wcześniej, bo w poniedziałek, 21 lutego.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?