Nauka zdalna 2022 w lutym SKRÓCONA dla wszystkich? Minister UJAWNIA plan!

2022-02-01 11:54
Nauka zdalna 2022 w lutym SKRÓCONA dla wszystkich? Minister UJAWNIA plan!
Autor: Anna Golaszewska/East News Nauka zdalna 2022 w lutym SKRÓCONA dla wszystkich? Minister UJAWNIA plan!

Nauka zdalna 2022 nie przestaje budzić ogromnych emocji. Uczniowie ponownie dyskutują w mediach społecznościowych, w tym temacie. Są zaniepokojeni, że z dnia na dzień mogą zostać poproszeni o przyjście do szkoły. Co wiadomo, jeśli chodzi o skróconą naukę zdalną? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Nauka zdalna 2022 skrócona - czy będzie?
  2. Nauka zdalna 2022 - lekcje online

Nauka zdalna 2022 skrócona dla wszystkich uczniów? Skrócenie nauki zdalnej w lutym 2022 to temat, który w ostatnich godzinach wywołał duże emocje wśród uczniów. Wiele osób przebywających aktualnie na zdalnych nie dopuszcza do myśli informacji, że w każdym momencie mogą zostać wezwani do szkoły, by wrócić do nauki stacjonarnej. Skoro odbyła się konferencja i szef resortu edukacji poinformował o lekcjach online do 28 lutego, to pewnikiem jest to tak będzie. Tymczasem minister edukacji i nauki dał sygnał, że jeśli w poszczególnych regionach sytuacja związana z zakażeniami będzie się poprawiać uczniowie wrócą do szkół szybciej niż 28.02.2022. Co dokładnie powiedział Przemysław Czarnek?

Krystian Ochman i otaczające demony. OKŁADKA piosenki River TYLKO U NAS!

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Sonda
Czy nauka zdalna 2022 powinna zostać skrócona?

Nauka zdalna 2022 skrócona - czy będzie?

Skrócona nauka zdalna 2022 wzbudza duże emocje, bo mało kto spodziewał się, że taka możliwość jest brana pod uwagę. Minister Edukacji i Nauki w TVP Info powiedział, że wszystko będzie zależeć od tego, na ile będą obciążone służby sanitarne i służba zdrowia. Przemysław Czarnek miał tu na myśli liczbę zajętych łóżek w szpitalach i pracę wykonywaną przez sanepid. Zaznaczył jednocześnie: 

Jeśli wskaźniki będą bardziej optymistyczne i piąta fala będzie szybciej przechodziła, to jest możliwość, że będziemy podejmować decyzje o szybszym powrocie do szkoły niż 28 lutego

- zakomunikował minister edukacji i nauki, mając na uwadze sytuację epidemiczną, która destabilizuje życie społeczne i gospodarcze naszego kraju. W tej samej rozmowie przekazał, że uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego najpóźniej 28 lutego i będzie kontynuowana do końca roku szkolnego. Również wyraził protest wobec sformułowaniu 'stracone pokolenie': To jest absolutnie krzywdzące dla tych dzieci, młodzieży i nauczycieli, którzy wykonują ogromną pracę w trybie nauki zdalnej - stwierdził Czarnek. 

Nauka zdalna 2022 - lekcje online

Nauka zdalna w Polsce 2022, choć również w innych krajach Europy, to jeden z ważnych mechanizmów ochrony uczniów przez zachorowaniem i pogorszeniem trudnej sytuacji epidemicznej. Wszyscy byli w szoku, gdy z takiej możliwości ministerstwo skorzystało w marcu 2020. Później od października tego samego roku praktycznie do wakacji 2021 ponownie uruchomiono zdalne nauczanie. Do stycznia 2022 nauka zdalna była wprowadzana, tylko tam, gdzie wykryto ognisko. Decyzję o wysłaniu danej klasy na kwarantannę podejmuje dyrektor placówki, w porozumieniu z lokalnie pracującym inspektoratem sanitarnym. 25 stycznia 2022 Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło, że uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze