Nauka zdalna 2022 w lutym SKRÓCONA dla wszystkich? Minister UJAWNIA plan!

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Nauka zdalna 2022 w lutym SKRÓCONA dla wszystkich? Minister UJAWNIA plan!

Nauka zdalna 2022 w lutym SKRÓCONA dla wszystkich? Minister UJAWNIA plan!

2022-02-01 11:54

Nauka zdalna 2022 nie przestaje budzić ogromnych emocji. Uczniowie ponownie dyskutują w mediach społecznościowych, w tym temacie. Są zaniepokojeni, że z dnia na dzień mogą zostać poproszeni o przyjście do szkoły. Co wiadomo, jeśli chodzi o skróconą naukę zdalną? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Nauka zdalna 2022 skrócona - czy będzie?
  2. Nauka zdalna 2022 - lekcje online

Nauka zdalna 2022 skrócona dla wszystkich uczniów? Skrócenie nauki zdalnej w lutym 2022 to temat, który w ostatnich godzinach wywołał duże emocje wśród uczniów. Wiele osób przebywających aktualnie na zdalnych nie dopuszcza do myśli informacji, że w każdym momencie mogą zostać wezwani do szkoły, by wrócić do nauki stacjonarnej. Skoro odbyła się konferencja i szef resortu edukacji poinformował o lekcjach online do 28 lutego, to pewnikiem jest to tak będzie. Tymczasem minister edukacji i nauki dał sygnał, że jeśli w poszczególnych regionach sytuacja związana z zakażeniami będzie się poprawiać uczniowie wrócą do szkół szybciej niż 28.02.2022. Co dokładnie powiedział Przemysław Czarnek?

Krystian Ochman i otaczające demony. OKŁADKA piosenki River TYLKO U NAS!

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Sonda
Czy nauka zdalna 2022 powinna zostać skrócona?

Nauka zdalna 2022 skrócona - czy będzie?

Skrócona nauka zdalna 2022 wzbudza duże emocje, bo mało kto spodziewał się, że taka możliwość jest brana pod uwagę. Minister Edukacji i Nauki w TVP Info powiedział, że wszystko będzie zależeć od tego, na ile będą obciążone służby sanitarne i służba zdrowia. Przemysław Czarnek miał tu na myśli liczbę zajętych łóżek w szpitalach i pracę wykonywaną przez sanepid. Zaznaczył jednocześnie: 

Jeśli wskaźniki będą bardziej optymistyczne i piąta fala będzie szybciej przechodziła, to jest możliwość, że będziemy podejmować decyzje o szybszym powrocie do szkoły niż 28 lutego

- zakomunikował minister edukacji i nauki, mając na uwadze sytuację epidemiczną, która destabilizuje życie społeczne i gospodarcze naszego kraju. W tej samej rozmowie przekazał, że uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego najpóźniej 28 lutego i będzie kontynuowana do końca roku szkolnego. Również wyraził protest wobec sformułowaniu 'stracone pokolenie': To jest absolutnie krzywdzące dla tych dzieci, młodzieży i nauczycieli, którzy wykonują ogromną pracę w trybie nauki zdalnej - stwierdził Czarnek. 

Nauka zdalna 2022 - lekcje online

Nauka zdalna w Polsce 2022, choć również w innych krajach Europy, to jeden z ważnych mechanizmów ochrony uczniów przez zachorowaniem i pogorszeniem trudnej sytuacji epidemicznej. Wszyscy byli w szoku, gdy z takiej możliwości ministerstwo skorzystało w marcu 2020. Później od października tego samego roku praktycznie do wakacji 2021 ponownie uruchomiono zdalne nauczanie. Do stycznia 2022 nauka zdalna była wprowadzana, tylko tam, gdzie wykryto ognisko. Decyzję o wysłaniu danej klasy na kwarantannę podejmuje dyrektor placówki, w porozumieniu z lokalnie pracującym inspektoratem sanitarnym. 25 stycznia 2022 Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło, że uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego.