Na Marsie odkryto jezioro! Czy to oznacza, żę są tam formy życia?

2020-09-29 13:20 jj
Na Marsie odkryto jezioro! Czy to oznacza, żę są tam formy życia?
Autor: canva.com Na Marsie odkryto jezioro! Czy to oznacza, żę są tam formy życia?

W 2018 roku roku naukowcy dokonali niezwykłego odkrycia na Marsie. Okazuje się, że pod lodową warstwą planety, znaleziono jezioro. Teraz doniesienia zostały potwierdzone i trwają dalsze badania. Czy to oznacza, że na Marsie jest życie?

Mars to czwarta planeta od Słońca. Nazwana została imieniem rzymskiego boga wojny Marsa. Powierzchnia tej planety złożona jest w szczególności z bazaltu. Znaczna część Marsa jest pokryta pyłem tlenku żelaza. Co ciekawe na czerwonej planecie nie występuje dipolowe pole magnetyczne podobne do tego na Ziemi. Mars ma jednak słabe pole magnetyczne, ale występuje ono tylko lokalnie. W 2018 roku naukowcy wykryli pod lodową pokrywą planety jezioro. Teraz zostało to potwierdzone, a przy okazji zostały odkryte aż trzy nowe złoża woda. 

ESKA XD #003

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Woda na Marsie - czy na czerwonej planecie jest życie?

W 2018 roku naukowcy odkryli na Marsie jezioro. Teraz w pobliżu południowego bieguna odkryto jeszcze trzy zbiorniki słonej wody. Odkrycie, które opisane w Nature Astronomy 28 września, zostało odkryte za pomocą radarów ze statku kosmicznego Mars Express. Największe jezioro ma 30 kilometrów średnicy i znajduje się pod powierzchnią Marsa. Jest otoczone trzema mniejszymi jeziorami, o szerokości kilku kilometrów. O tym czy są jakieś formy życia w wodach Marsa, tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Najnowsze