Michael Jackson po śmierci skrył się w ciele swojego przyjaciela? Ta teoria budzi dreszcze!

2020-10-18 0:36 RW
Michael Jackson ukryty był w ciele swojego przyjaciela?! Ta teoria budzi dreszcze!
Autor: AP Photo/Ric Francis / ASSOCIATED PRESS/East News Michael Jackson ukryty był w ciele swojego przyjaciela?! Ta teoria budzi dreszcze!

Miłośnicy teorii spiskowych tworzą nowe historie, które często wywołują gęsią skórkę. Po kilku latach przerwy, w sieci odżyła dyskusja w temacie wieloletniego przyjaciela Michaela Jacksona. Znany pod pseudonimem Dave Dave, miał mówić głosem króla muzyki pop, gestykulować jak on i wykonywać takie same ruchy. O co dokładnie chodzi? Przekonajcie się, bo tematowi przyjrzeliśmy się na ESKA.pl.

Spis treści

 1. Michael Jackson w ciele przyjaciela - teoria
 2. Michael Jackson żyje? Dowody, teorie
 3. Michael Jackson - piosenki

Dusza Michaela Jacksona uwięziona była w ciele przyjaciela artysty?! Teorii, jeśli chodzi o śmierć króla muzyki popularnej, jest mnóstwo. Nie brakuje opinii, że Michael Jackson żyje i ma się dobrze. Osoby uwielbiające tworzyć hipotezy nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, twierdzą, iż wykonawca hitu Smooth Criminal, uciekł w nieznane miejsce, by odpocząć od sławy oraz męczącej popularności. Spiskowcy mieli swoje pięć minut, gdy okazało się, że grób Michaela Jacksona jest pusty. Taką tajemnicę w 2017 roku ujawniła matka gwiazdy. Mocnym dowodem na sfingowanie śmierci miało być zdjęcie, które wrzuciła do sieci córka Jacksona. Paris, czyli jedyna córka Michaela, zrobiła sobie fotografię z podróży samochodem. Udostępniła ją w sieci, a fani momentalnie zaczęli komentować post. Ich uwagę skupiło tylne siedzenie na którym widać stertę ubrań i... rzekomo twarz legendarnego muzyka. Sytuacja miała miejsce w 2016 roku i wtedy utwierdziło to fanów w przekonaniu, że Michael Jackson jest cały i zdrowy a wiadomość o śmierci miała mu pomóc w wycofaniu się z muzycznego świata. Każda z tych teorii wywołuje gęsią skórkę, jednak wydaje się, że ta związana z przyjacielem artysty, jest najbardziej emocjonująca. O co dokładnie chodzi? 

Michael Jackson w ciele przyjaciela - teoria

Michael Jackson po śmierci miał skryć się w ciele Davida Rothenberga. Zanim poznacie teorię, która odżyła w internecie musicie dowiedzieć się, kim był ten mężczyzna. David Rothenberg pochodził z Las Vegas i znany był jako Dave Dave. Jego ciało w 90 procentach było w bliznach po tym, gdy jego ojciec próbował go spalić żywcem. Dave miał wówczas 6 lat. Dave trafił na pierwsze strony gazet w 1983 roku, gdy poznał Michaela Jacksona. Stał się jego bliskim przyjacielem. Król muzyki pop namawiał go do rozpoczęcia kariery artystycznej. Tak też się stało. Dave malował, tworzył, rysował obrazy w stylu Pop Art i na każdym kroku próbował promować pozytywne nastawienie. Nie brakowało opinii, że MJ traktował Davida, jak młodszego brata. Jak podaje serwis metro.co.uk, chętnie zapraszał go do Neverland. David Rothenberg zmarł w 15 lipca 2018 roku, w nieznanych okolicznościach. Warto wrócić do roku 2009, kiedy to udzielił wywiadu dla Larry'ego Kinga i telewizji CNN. Tuż po śmierci Jacksona: mówił głosem Michaela, gestykulował jak on i ruszał tak samo ciałem, jak król muzyki pop.  

Internauci komentują poniższy filmik pisząc (przetłumaczone najpopularniejsze komentarze):

 • - Michael, mogłeś przynajmniej spróbować ukryć swój głos. Lol;
 • - Myślę, że Larry King wie, że Dave Dave to Michael, zwróćcie uwagę na pytania, które zadaje;
 • - Dave Dave, który pojawił się u Larry'ego Kinga, jest niesamowicie podobny do MJ. Ta teoria spiskowa ma uzasadnione dowody. MJ chciał uciec od swojego stylu życia i był mistrzem przebrania.
 • - 3:06-3:10 Poczułam delikatne stukanie w ramię, które brzmi jak MJ😱
 • - To jest Michael w 100%, spójrz, jak na początku wygląda na przestraszonego i odchyla się do krzesła, jak dziecko przyłapane na robieniu czegoś złego;
 • - Może zmienić swoją twarz, ale nie może zmienić swojego pięknego głosu

Jeden z komentujących napisał, że najlepiej Michaela Jacksona słychać od 3:00. Przekonajcie się sami i oceńcie, czy tak naprawdę jest:

Michael Jackson żyje? Dowody, teorie

Pusty grób, zdjęcie Paris, na którym widać jej ojca - to tylko dwie z teorii, które są niezwykle mocne w internecie. O czym jeszcze mówią internauci? W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że Michael Jackson żyje w Rumunii. Niedosłownie, bo chodziło o jednego z uczestników tamtejszego wydania programu The Voice. Niejaki Bogdan Ioan zaśpiewał głosem króla muzyki pop, a jurorzy przez długi czas nie mogli uwierzyć w to, co się wydarzyło. Jego występ z hitem Earth Song trwał zaledwie dwie minuty, ale tyle czasu wystarczyło, by o tym show mówił cały świat. Rok wcześniej, czyli w 2017 roku, nieznana kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie swojego chłopaka. W kilkanaście godzin, fotografia zebrała ponad 2300 podań i ponad 9 tysięcy polubień. Mężczyzna był klonem Michaela Jacksona. Do wszystkich teorii spiskowych należy podchodzić z dużym dystansem. Michael Jackson nie żyje, a powodem śmierci było zatrzymanie akcji serca. Artysta zmarł w swojej posiadłości, 25 czerwca 2009 w Los Angeles.

25 czerwca 2020 minęło 11 lat od dnia śmierci artysty. Jeśli szukacie kolejnych teorii spiskowych, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na Twitterzę: michael jackson is alive. Pojawi się mnóstwo wpisów osób, które wierzą, że ich ulubiony artysta po prostu się ukrywa. 

Michael Jackson to tylko jeden z artystów, którego śmierć do dziś wzbudza emocje. Internauci twierdzą również, że 2Pac i Kurt Cobain żyje a Avril Lavigne nie żyje. Gdzieś po naszej planecie chodzić ma również Elvis Presley. Jedynym wytłumaczeniem na to, że takowe teorie spiskowe nieustannie powstają, jest to, że fani wciąż nie mogą pogodzić się ze śmiercią ulubionych gwiazd.

Michael Jackson - piosenki

Michael Jackson tworzył od 1964-2009 roku. Swoją karierę zaczynał mając zaledwie 5 lat, a wszystko to występując w rodzinnym zespole The Jackson 5. Ostatni oficjalny album artysty wydany został w 2001. Invincible był jednym z najlepiej sprzedających się albumów w roku. MJ wyróżniało rewolucyjne podejście do teledysków. Został wielokrotnie nagrodzony między innymi za klip Thriller z 1983 roku. Po śmierci Michaela Jacksona pojawiły się takie albumy jak: Michael, Xscape, reedycja Bad 25 oraz kompilacja zatytułowana Scream. Do pośmiertnych utworów artysty dograli się tacy wykonawcy, jak: Justin Timberlake, Akon czy Kanye West. Najpopularniejsze piosenki Michaela Jacksona, to:

 • Bille Jean
 • Thriller
 • Beat It
 • Heal the World
 • Bad
 • Smooth Criminal
 • The Don't Care About Us
 • Liberian Girl
 • Earth Song
 • Black Or White
 • Man in the Mirror
 • The Way You Make Me Feel
 • You Are Not Alone
 • Love Never Felt So Good  
Sposoby gwiazd na wieczną młodość | ESKA XD - Hotplota #6
Najnowsze