Matura z polskiego RAPU to rzeczywistość! Uczniowie zachwyceni

2022-01-23 16:21
Matura z polskiego RAPU to rzeczywistość! Uczniowie zachwyceni
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS Matura z polskiego RAPU to rzeczywistość! Uczniowie zachwyceni

Matura sprawdza umiejętność wiedzy nabytej przez uczniów, podczas lekcji w szkole średniej. Od 2023 roku, zgodnie z rozporządzeniem, będzie wyglądać nieco inaczej. A co powiecie na egzamin dojrzałości z najpopularniejszego gatunku muzycznego w Polsce? To już się dzieje! Poznajcie szczegóły już teraz.

Matura z polskiego rapu to rzeczywistość, a co za tym idzie spełnienie marzeń tysięcy uczniów! To już się dzieje i matura online 2022 z rapu robi furorę! Nic dziwnego, bo nie jest tajemnicą, że to właśnie hip-hop był najpopularniejszym gatunkiem muzycznym, przynajmniej w ostatnich trzech latach. Utwory rapowych twórców cieszą się dużym zainteresowaniem w internecie, ale również na naszej radiowej antenie. Taco Hemingway, Mata, Young Leosia, Kizo czy chociażby cały skład SBM Label to oni wszyscy sprawili, że wiele młodych osób zaczęło marzyć o tym, by nawijać do rapowego bitu. Arkusz maturalny z rapu, nie jest przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. To raczej nauczanie poprzez zabawę. Choć warto przypomnieć, że oficjalny egzamin dojrzałości, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji od 2023 będzie wyglądać nieco inaczej. Inaczej, a według wielu osób łatwiej, bo czas na napisanie będzie dłuższy, a zadania na ustnej będą jawne. Choć same zmiany na maturze 2023 przeraziły przyszłych absolwentów. 

Gwiazdy bez matury [Popek, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21
Sonda
Matura ze znajomości rapu - to dobry pomysł?

Matura z rapu 2022 - o co chodzi?

Wiele osób miało nadzieję, że wiedza z rapu będzie sprawdzana na oficjalnym egzaminie dojrzałości przygotowanym przez CKE. W końcu to gatunek, za sprawą którego można dowiedzieć się o znaczeniu poszczególnych słów, czy chociażby należy umieć zinterpretować słowa rapera. Rapowe numery często przypominają też wiersze. Na pomysł stworzenia matury z rapu wpadli administratorzy facebookowej strony Obliczenia i Analizy w Rapie. Udostępnili oni rapowy arkusz, który będzie można rozwiązać online, wspólnie z innymi użytkownikami. Wszystko już 24 stycznia od godziny 20:00 do 20:45. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Na tę chwilę chęć rozwiązania zadań związanych z rapem zadeklarowało ponad tysiąc osób, a ponad 3400 tys. jest zainteresowanych. 

Co ciekawe matura z rapu 2022 będzie rozwiązywana na 100 dni przed maturą. Uczniowie zanim zaczną rozwiązywać arkusz odśpiewają hymn maturzystów, pod którym podpisuje się Mata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze