Matura z języka polskiego 2023 - arkusz, terminy, wymagania. Jak będzie wyglądać?

i

Autor: CANVA

Matura z języka polskiego 2023 - arkusz, terminy, wymagania. Jak będzie wyglądać?

2023-02-02 15:57

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym jest jedną z obowiązkowych. Aby zdać egzamin dojrzałości, należy być odpowiednio przygotowanym. Wraz ze zbliżającym się majem uczniowie poszukują informacji dotyczących arkuszy, terminów oraz wymagań, które należy spełnić. Zebraliśmy dla Was te najważniejsze!

Matura z języka polskiego należy do tych, które generują wśród uczniów największy stres. W końcu razem z językiem angielskim i matematyką, są przedmiotami, które obowiązkowo należy zdać. Nic dziwnego, że wraz ze zbliżającym się majem, zaczynają poszukiwać informacji na temat przebiegu, arkuszy, dokładnego terminu oraz wymagań, które należy spełniać, aby egzamin dojrzałości zakończył się powodzeniem. Na całe szczęście, w tym roku mogą oczekiwać łatwiejszych zadań, ze względu na zajęcia, które były prowadzone zdalnie. Pod wideo znajdziecie odpowiedzi na pytania, które uczniowie zadają najczęściej!

Zapadła decyzja w sprawie MATUR 2023. Słowa dyrektora CKE mocno zaskoczyły uczniów

Przepychanka o hit "Miss You" [Robin Schulz vs Southstar] | ESKA XD - Ale to już było! #65

Matura z języka polskiego 2023 - arkusz

Uczniowie poszukują informacji na temat arkuszy maturalnych. Są one trzymane w sejfie aż do dnia matury. Nikt nie ma do nich dostępu, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo przecieków. Na arkuszu z podstawy znajduje się od 19 do 32 zadań, w których można zdobyć 70 punktów. Czas na napisanie to aż 240 minut! Na poziomie rozszerzonym zadań jest znacznie mniej - od 6 do 11. Uczeń ma na nie 210 minut.

Matura z języka polskiego 2023 - terminy

  • 04.05.2023 godz. 9.00 - egzamin pisemny, poziom podstawowy,
  • 17.05.2023 godz. 9.00 - egzamin pisemny, poziom poszerzony,
  • 10-23.05.2023 - egzamin ustny (oprócz 14.05. i 21.05.) - nieobowiązkowy.

Jak będzie wyglądać matura z matematyki 2023? [ARKUSZ, TERMINY, WYMAGANIA]

Sonda
Czy zdajesz maturę w 2023 roku?

Matura z języka polskiego 2023 - wymagania

Aby zdać egzamin dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym, należy uzyskać 30%. W przypadku rozszerzenia, progi wciąż nie zostały wprowadzone. Szczegółowe zagadnienia, które mogą pojawić się na maturze można znaleźć na oficjalnej stronie CKE.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE