Matura ustna 2022 obowiązkowa? Zmiany dla maturzystów ujawnione

Matura 2021
Autor: East News: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Matura ustna w 2022 roku będzie obowiązkowa? Jak będzie wyglądał przyszły egzamin dla maturzystów? Czy wymagania bardzo ulegną zmianie? Podczas najnowszej konferencji prasowej, Ministerstwo Edukacji i Nauki zdradziło swoje plany na przyszły rok.

Spis treści

  1. Matura ustna 2022 obowiązkowa? 
  2. Matura 2022 - ZASADY 

Matura ustna w 2022 roku będzie wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas? Jak wiemy w tym roku absolwenci szkół pierwszy raz w historii nie mają obowiązku podchodzić do egzaminu maturalnego w formie ustnej, który jak wiemy, od zawsze był częścią obowiązkową. Maturzyści z innych roczników, którzy przykładowo będą podchodzić do matury w następnym roku cały czas zastanawiają się, czy oni również będą mieć możliwość nie uczestniczenia w tej formule egzaminu. Jak więc będzie? Podczas najnowszej konferencji prasowej, która odbyła się 21 kwietnia 2021, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdradził plany maturalne dla przyszłych roczników.

Kiedy wracamy do szkoły 2021? Data powrotu do szkół spełnieniem marzeń

Czy matura ustna w 2022 roku będzie obowiązkowa? Wszyscy uczniowie, którzy będą pisać egzamin maturalny w 2022 roku, będą mieć styczność z wymaganiami egzaminacyjnymi z grudnia 2020 roku. Oznacza to, że maturzyści w 2022 roku będą musieli podejść do egzaminów pisemnym na poziomie podstawowym oraz będą mieli obowiązek przystąpić do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Jak wygląda kwestia matury ustnej? Zobaczcie sami! 

Matura ustna 2022 obowiązkowa? 

Matura ustna 2022 nie będzie obowiązkowa. Podejść do niej będą mogły osoby chętne, które potrzebują wyniku z tej formy egzaminu do rekrutacji na uczelnie za granicą. To oznacza, że uczniowie, którzy będą podchodzić do egzaminu maturalnego za rok również nie będą mieli obowiązku zdawać matury ustnej. Więcej wymagań dotyczących matur w 2022 znajdziecie poniżej! 

Matura 2022 - ZASADY 

Matura 2022 będzie przebiegać na trochę innych zasadach, które poznaliśmy podczas najnowszej konferencji prasowej ministra edukacji Przemysława Czarnka. Jak podano na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej na maturze 2022 będą obowiązywać następujące zasady:

  • Egzaminy obowiązkowe na maturze 2022 będą tylko z części pisemnej na poziomie podstawowym. 
  • Cześć ustna będzie tylko dla osób chętnych.
  • Maturzyści będą mieli obowiązek przystąpić do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym 

Więcej informacji na temat nadchodzących zmian na maturze znajdziecie w tym linku.

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?
Najnowsze