Matura próbna grudzień 2022 CKE - chemia, biologia, fizyka. Kiedy i o której godzinie?

2022-12-05 10:35
Matura próbna grudzień 2022 CKE - chemia, biologia, fizyka. Kiedy i o której godzinie?
Autor: Pexels Krakowscy pijarzy proponują adopcję! O co chodzi?

Uczniowie ostatnich klas szkół średnich będą mogli napisać kolejną maturę próbną już w grudniu 2022 roku. Jest ona organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, tak samo zresztą jak majowy egzamin dojrzałości. Sprawdziliśmy, kiedy dokładnie będą mogli sprawdzić się z przedmiotów takich jak chemia, biologia oraz fizyka!

Egzamin maturalny jest niezwykle stresujący dla uczniów, którzy decydują się na to, aby go napisać. Doskonałym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy jest spróbowanie się podczas matury próbnej. Centralna Komisja Egzaminacyjna postanowiła po raz kolejny takową zorganizować. Będzie ona miała miejsce już w grudniu 2022 roku. Uczniowie szkół, które postanowiły wziąć udział w tym wydarzeniu, będą mogli sprawdzić się nie tylko z przedmiotów na poziomie podstawowym, ale także rozszerzonym. CKE daje szansę na napisanie próbnego egzaminu dojrzałości z chemii, biologii oraz fizyki. Odbędą się one jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

CKE matura próbna grudzień 2022 - MATEMATYKA. Kiedy i o której godzinie matura próbna?

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63

Matura próbna CKE chemia, biologia, fizyka - kiedy?

Już niedługo odbędzie się matura próbna, którą oficjalnie organizuje CKE. Przedmioty takie jak chemia, biologia oraz fizyka będzie można napisać jeszcze w grudniu 2022 roku. Oto dokładne daty, podczas których uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności:

  • 16.12 (piątek) godz. 14:00 - fizyka
  • 20.12 (wtorek) godz. 9:00 - biologia
  • 21.12 (środa) godz. 9:00 – chemia

CKE próbna matura grudzień 2022 - JĘZYK POLSKI. Kiedy i czy jest obowiązkowa?

QUIZ. Maturalne przesądy. One przyniosą szczęście na egzaminie!

Pytanie 1 z 10
Aby zdać maturę nie można

Matura próbna CKE chemia, biologia, fizyka - czy jest obowiązkowa?

Choć próbna matura jest oficjalnie organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, nie jest ona obowiązkowa. Uczniowie podchodzą do niej dobrowolnie, jeśli szkoły wyraziły chęć zapisania się. Warto jednak skorzystać z tego przywileju. W ten sposób można zmierzyć się z jej formą, a po części z emocjami, które będą uczniom towarzyszyły już w maju 2023 roku.

Sonda
Masz zamiar spróbować swoich sił podczas matury próbnej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze