CKE próbna matura grudzień 2022 - JĘZYK POLSKI. Kiedy i czy jest obowiązkowa?

2022-11-29 15:25
CKE próbna matura grudzień 2022 - JĘZYK POLSKI. Kiedy i czy jest obowiązkowa?
Autor: Pixabay

Język polski należy do przedmiotów obowiązkowych, które pisze się na maturze. Można ją zdać zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Centralna Komisja Egzaminacyjna organizuje oficjalny próbny egzamin dojrzałości z tego przedmiotu. Sprawdziliśmy, kiedy się odbędzie oraz czy jest obowiązkowa do napisania!

Matura z języka polskiego jest w polskim systemie edukacyjnym obowiązkowa do napisania, jeśli już podchodzi się do egzaminu dojrzałości. Jej wynik musi wynosić minimalnie 30%, aby udało się ją zdać. Warto jest więc powtarzać sobie przed nią jak najwięcej arkuszy z dawnych lat, a dodatkowo spróbować się na maturach próbnych. Oficjalna wersja jest organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Napisać można wszystkie przedmioty, które pojawiają się na rzeczywistym egzaminie, w tym język polski - zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Wielu uczniów zastanawia się: czy matura próbna jest obowiązkowa? Kiedy dokładnie się odbędzie?

CKE matura próbna grudzień 2022 - MATEMATYKA. Kiedy i o której godzinie matura próbna?

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62

Matura próbna CKE 2022 JĘZYK POLSKI - kiedy?

Matury próbne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną zbliżają się ogromnymi krokami. Spodziewać się ich można jeszcze wraz z końcem roku 2022. Datą, podczas której uczniowie będą mogli napisać język polski na poziomie podstawowym jest 12.12 o godzinie 9:00. Egzamin dojrzałości z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym odbędzie się natomiast 15.12 o godzinie 9:00!

Matura próbna CKE 2022 - kiedy? Czy jest obowiązkowa?

Maturalne przesądy. One przyniosą szczęście na egzaminie!

Pytanie 1 z 10
Aby zdać maturę nie można

Czy matura próbna z CKE jest obowiązkowa?

Wielu uczniów zastanawia się, czy matura próbna jest obowiązkowa. W końcu nie każdy z nich czuje się na siłach, aby ją pisać. Warto jednak zastanowić się nad tym dwa razy, w końcu dzięki niej można oswoić się z tym, jak wygląda egzamin. Mimo to matura próbna z CKE nie jest obowiązkowa. Można zapisać się na nią, jeśli szkoła do której uczęszczasz, postanowiła wziąć udział w tym przedsięwzięciu, jednak placówka również nie musi tego robić.

Sonda
Matura 2023 - którego przedmiotu obawiasz się najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze