Matura próbna 2021 - język obcy. Te zadanie było najtrudniejsze!

Matura
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Matura próbna 2021 z języka angielskiego była trudniejsza niż w zeszłym roku? Jak z arkuszem poradzili sobie tegoroczni maturzyści? Ich komentarze, które pojawiły się w sieci chwilę po zakończeniu egzaminu nie pozostawiają złudzeń!

Matura próbna 2021 z języka angielskiego - zadania i odpowiedzi. Czy arkusz z podstawowego języka obcego był trudniejszy niż w zeszłym roku? Uczniowie dokładnie 5 marca spróbowali swoich sił w trzecim egzaminie maturalnym z rzędu. Zaraz po zakończeniu egzaminów z języka polskiego oraz matematyki, przeszli płynnie na test z języka angielskiego, który jak wiemy znajduje się w obowiązkowej podstawie każdego maturzysty. Powyżej wymienione przedmioty zawsze są uwzględnione na maturze i ich zdanie jest konieczne do tego, aby otrzymać końcowy wynik pozytywny.

Matura próbna 2021 w tym roku przebiegała zupełnie inaczej niż dotychczas. Wszystko przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa, przez którą wciąż większość uczniów wciąż uczy się w trybie stacjonarnym. Jak wynika z najnowszej konferencji ministra edukacji, mimo niebezpiecznej sytuacji 50% szkół zdecydowało się przeprowadzić próbne matury stacjonarnie uwzględniając przy tym konieczne reżym sanitarny. Matura próbna 2021 z języka angielskiego była trudniejsza niż w tamtym roku? Uczniowie zaraz po zakończeniu egzaminu podzielili się swoimi odczuciami w mediach społecznościowych.

Matura próbna 2021 - język angielski 

Matura próbna 2021 z języka angielskiego na poziomie podstawowym odbyła się 5 marca o godzinie 9:00. Arkusz nie był jednak tak prosty, jak większość uczniów się tego spodziewała. Okazuje się, że zadanie z napisaniem e-maila do koleżanki z Edynburga okazało się być najtrudniejsze, a co więcej dla wielu tegorocznych maturzystów wręcz nie do przeskoczenia.

Mimo wszystko, dla znacznie większej części uczniów matura próbna z języka angielskiego była wyjątkowa łatwa! - Angielski był taki prościutki, że zastanawiałam się czy to na pewno matura. Skończyłam angielski godzinę przed czasem. - pisali zadowoleni uczniowie. 

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?
Najnowsze