Matura poprawkowa 2022 - kiedy jest? [DATA, TERMIN]

2022-08-14 14:33
matura poprawkowa 2022
Autor: canva.com matura poprawkowa 2022

Matura poprawkowa jest drugą szansą, dla tych którzy nie poradzili sobie w pierwszym terminie. Wszyscy, którym nie powiodło się w maju zastanawiają się kiedy odbędą się egzaminy poprawkowe, kto może do nich przystąpić oraz z jakich przedmiotów można powtórzyć egzamin. Właśnie dlatego przedstawiamy najważniejsze informacje na temat matury poprawkowej 2022.

Matura poprawkowa 2022 to przedmiot zainteresowania wszystkich tych, którzy nie poradzili sobie w pierwszym terminie. Dzięki niej uczniowie mogą po raz kolejny podjąć się egzaminu i wykazać swoją wiedzą. Jakie należy spełnić warunki by mieć możliwość napisania matury poprawkowej? Specjalnie dla zainteresowanych przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na temat matury poprawkowej 2022. W artykule dowiesz się kiedy odbędzie się egzamin, kto może do niego podejść oraz z jakich przedmiotów można napisać poprawkę.

Wyniki matur 2022 strona - gdzie sprawdzić? Na jakiej stronie wyniki matury 2022 online?

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Matura poprawkowa 2022 - termin

Kiedy odbędzie się matura poprawkowa 2022? Jak co roku termin matury poprawkowej wypada w sierpniu. Termin tegorocznej matury poprawkowej to 23 sierpnia 2022. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00.

Matura poprawkowa 2022 - kto może podejść do egzaminu?

Do matury poprawkowej 2022 będą mogły przystąpić osoby, które otrzymały mniej niż 30% z jednego przedmiotu obowiązkowego, pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został im unieważniony oraz przystąpiły do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony. Osoby, które zdały egzaminy, ale chcą poprawić wynik będą mogły poprawić maturę w maju 2023.

Sonda
Będziesz pisał maturę poprawkową?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze