Matura poprawkowa 2022 – do kiedy można złożyć papiery

2022-07-04 15:49
Matura poprawkowa 2022
Autor: pixabay Matura poprawkowa 2022 - do kiedy złożyć dokumenty?

Uczniowie, którzy nie zdadzą egzaminu dojrzałości będą mieli okazję przystąpić do egzaminu poprawkowego. Każdy absolwent, któremu nie poszczęściło się w pierwszym podejściu do matury, będzie musiał przygotować odpowiednie dokumenty. Do kiedy trzeba złożyć dokumenty uprawniające do podejścia do matury poprawkowej?

Matura 2022 - już 5 lipca 2022 uczniowie poznają wyniki matur z części pisemnej. Osoby, które nie zdały będą miały szansę poprawić swoje wyniki już 23 sierpnia 2022 roku o godz. 9:00. Do poprawki będą mogły przystąpić absolwenci szkół średnich, którzy, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego i żaden z tych egzaminów nie został im unieważniony. Dowiedz się jak będą przebiegały egzaminy poprawkowe z matury 2022?

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 podane będą 5 lipca 2022 o godz. 08:00 po zalogowaniu się w systemie. Tego dnia również do szkół zostaną przekazane przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne świadectwa, aneksy i wyniki matur 2022. Aby zdać maturę trzeba zdobyć co najmniej 30 procent punktów.

Matura 2022 - do kiedy złożyć dokumenty na egzamin poprawkowy z matury 2022?

Maturzyści, którym nie powiodło się podczas tegorocznych egzaminów dojrzałości, będą mieli szanse na poprawę wyników. Matura poprawkowa zaplanowana jest na 23 sierpnia 2022, na godz. 9:00. Wtedy odbędą się poprawki z wszystkich przedmiotów, a absolwenci jeszcze raz przystąpią do testu, który zweryfikuje ich wiedzę. Aby podejść do egzaminu poprawkowego trzeba będzie maksymalnie 7 dni po ogłoszeniu wyników złożyć dokumenty do przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej - najczęściej jest nim dyrektor szkoły. Warto więc pamiętać, że papiery należy złożyć do 12 lipca 2022 roku.

Warto również zaznaczyć, że osoby, które nie zdały więcej niż z jednego egzaminu, będą mogły przystąpić do matury dopiero w następnym roku. Przyszłe matury zaplanowane są na maj 2023 roku. Również osoby, które będą zdały, ale będą chciały poprawić swoje wyniki, będą mogły to zrobić najwcześniej w przyszłym roku.

Sonda
Wybierasz się na studia po maturze?
TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze