Matura poprawkowa 2020 - wyniki: jak i gdzie sprawdzić? Instrukcja krok po kroku

2020-09-30 10:50 MK
Maturzyści
Autor: Rafal Gaglewski/REPORTER

Na ten dzień czekają wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do matury poprawkowej we wrześniu 2020 roku. Już niebawem znane będą wyniki. Tradycyjnie będzie je można sprawdzić na stronie internetowej. Jak to zrobić? Kiedy dokładnie będzie można sprawdzić wyniki matury poprawkowej 2020? Instrukcję krok po kroku wraz z najważniejszymi informacjami znajdziecie już teraz na ESKA.pl.

Matura poprawkowa 2020 - wyniki: jak, gdzie i kiedy sprawdzić? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie oczywiście na ESKA.pl. W związku z pandemią koronawirusa tegoroczni maturzyści oraz osoby poprawiające maturę przystąpiły do egzaminu później, niż zwykle. Tradycyjnie matura odbywa się w maju. Sytuacja epidemiologiczna wymusiła jednak na Ministerstwie Edukacji Narodowej przełożenie sesji egzaminacyjnej na czerwiec. Tym samym matura poprawkowa odbyła się później, bo nie w sierpniu, a we wrześniu. Absolwenci szkół ponadpodstawowych, którym nie udało się uzyskać wymaganej liczby punktów z danego przedmiotu, mieli okazję ponownie przystąpić do rozwiązania arkusza. Matura poprawkowa odbyła się dokładnie 8 września 2020 roku.

Wyniki z matury mają decydujący wpływ na proces rekrutacji na studia. Obecnie większość uczelni prowadzi tak zwane rekrutacje dodatkowe na kierunki, gdzie nie udało się zapełnić limitu miejsc. To wielka szansa dla tych, którym nie udało się zdać matury w pierwszym terminie. Kiedy, gdzie i jak wyniki?

Spis treści

  1. Matura poprawkowa 2020 - wyniki. Kiedy sprawdzić?
  2. Matura poprawkowa 2020 - wyniki. Gdzie i jak sprawdzić?
ESKA XD #003

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Matura poprawkowa 2020 - wyniki. Kiedy sprawdzić?

Kiedy wyniki matury poprawkowej będą dostępne? Odpowiedzi na to pytanie poszukują tegoroczni maturzyści, którzy przystąpili do egzaminu w drugim terminie. Zgodnie z harmonogramem opublikowanym przez CKE, wyniki matury poprawkowej będą dostępne w środę, 30 września 2020 roku.

Matura poprawkowa 2020 - wyniki. Gdzie i jak sprawdzić?

Tak jak w przypadku wyników matur w pierwszym terminie, będzie je można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej okręgowej komisji wyborczej, do której przypisana jest szkoła zdającego egzamin w terminie poprawkowym. Aby móc sprawdzić liczbę zdobytych punktów, należy wpisać login i hasło otrzymane w placówce.

Najnowsze