nauka

i

Autor: Canva

wolne w maju

Matura 2024 - czy jest wtedy wolne? Czy w dniu matur trzeba iść do szkoły?

2024-04-29 11:20

Maraton maturalny to niezwykle stresujący moment dla wielu tegorocznych absolwentów szkół średnich. Od tego, jak pójdą im egzaminy w dużej mierze zależy ich przyszłość oraz dalsza edukacja. Są jednak uczniowie, którzy w czasie, kiedy ich koledzy mierzą się z egzaminami dojrzałości, mają nieco więcej luzu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy.

Wolne w maju 2024, to czas, na który z utęsknieniem czekają niemal wszyscy uczniowie. To znakomity moment, by spędzić kilka chwil na odpoczynku i błogim chillu, ale także nauce do ewentualnych poprawek i egzaminów, by ponieść sobie oceny końcoworoczne. Temat ten żywo interesuje również rodziców, którzy zastanawiają się, kiedy wziąć urlop, by móc spędzić jak najwięcej czasu z nastolatkami. Warto pamiętać, że na początku miesiąca czeka nas majówka 2024, czyli kilka dni luzu i odpoczynku. Niestety, w tym czasie pogoda nie będzie nas zanadto rozpieszczała. Cieplej zrobi się chwilę po zakończeniu długiego weekendu, czyli w czasie, w którym absolwenci szkół ponadpodstawowych będą przystępowali do egzaminów dojrzałości. Czy będzie okazja, by skorzystać z przyjemnych promieni słońca i udać się na krotki wypad ze znajomymi w dniach, w których starsi koledzy będą podchodzili do matur? Sprawa niestety nie jest tak oczywista.

Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku. Te trzy znaki będą miały wyjątkowy rok

Matura 2024 - czy trzeba iść do szkoły?

W niektórych placówkach zaplanowane zostały dodatkowe dni bez zajęć lekcyjnych. Oznacza to, że uczniowie szkół średnich, którzy z egzaminami dojrzałości będą mierzyć się w kolejnych latach, przez pierwsze trzy dni egzaminów nie będą mieli standardowych lekcji. To znakomita wiadomość, ponieważ część młodzieży będzie miała przedłużoną majówkę. Inni z kolei powinni przygotować się na wypady do kina, teatru czy krótkie wycieczki. Warto jednak wejść na stronę główną szkoły i sprawdzić najświeższe informacje, ponieważ czasem bywa również tak, że rada pedagogiczna decyduje się na to, by zapewnić uczniom różnego rodzaju pozaszkolne aktywności, na których obecność jest obowiązkowa.

Matura 2024 - wolne

Matura z polskiego odbędzie się 7 maja 2024. Wolne niestety nie obejmie uczniów szkół podstawowych, którzy na ewentualne dodatkowe dni bez zajęć lekcyjnych będą musieli poczekać do czasu, aż ich koledzy ze starszych klas podejdą do egzaminu ósmoklasisty. Jednak matury mimo wszystko zaburzają w niektórych placówkach normalny przebieg zajęć. Mowa oczywiście o placówkach ponadpodstawowych. Zgodnie z harmonogramem, wolne od szkoły w maju 2024 będą dni, w których odbywa się obowiązkowa matura. Będzie to 7 maja (wtorek), 8 maja (środa) i 9 maja (czwartek). Co więcej, niektóre szkoły zdecydowały się na wolne 10 maja (piątek) i 13 maja (poniedziałek).