deszcz

i

Autor: Canva

Majówka 2024

Pogoda na majówkę 2024. Deszcz pokrzyżuje play Polaków?

2024-04-10 12:49

Gwarancja dobrej pogody na majówkę to marzenie wszystkich Polaków. Jednak rzeczywistość bywa przewrotna, a deszcz i niskie temperatury niemal co roku zmieniają plany tysięcy osób. Można byłoby nawet pomyśleć, że to już nasza coroczna tradycja, by wole spędzać w domu lub ciepłych kurtkach przeciwdeszczowych. Czy tym razem powtórzy się negatywny scenariusz?

Prognoza pogody na majówkę 2024 wskazuje na to, że nie będzie tak przyjemnie, jak mogłoby nam się wydawać zważając na to, jaka aura towarzyszyła nam na początku kwietnia. Wypad nad jezioro, grill z bliskimi i odpoczynek na łonie natury, to jedne z ulubionych zajęć Polaków podczas długiego weekendu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił pierwsze przewidywania dotyczące tego, jaka będzie pogoda na majówkę 2024. Niestety, jeśli prognozy się sprawdzą, zamiast opalania nad wodą i górskich wędrówek będziemy musieli postawić na ciepłą herbatę, koc i ulubioną książkę lub weekend z filmami i serialami.

SMOLASTY nie zamyka się na DODĘ

Majówka 2024 - pogoda

Pogoda w majówkę 2024 w ogromnym stopniu warunkuje to, czy długi weekend będzie udany. To m.in. od tego, czy będzie słonecznie i ciepło zależą plany wycieczkowe milionów Polaków. Niestety, planując tegoroczny długi weekend nie zapomnijcie o parasolu. Modele pogodowe publikowane przez IMGW sugerują, że od połowy kwietnia ma być wyraźnie chłodniej. Średnie wskazania termometrów będą niższe od norm z lat 1991-2020. Taka aura ma utrzymać się do pierwszych dni maja. Może być deszczowo. Powinniśmy przygotować się także na silny wiatr i miejscowe wyładowania atmosferyczne.

Prognoza pogody - majówka 2024

Ustalenia synoptyków wskazują, że przełom kwietnia i maja nie będzie przyjemny. Średnia temperatura powietrza wyniesie od 9 st. C. nad morzem i w górach po 12 st. C. na południu naszego kraju. W centralnej części Polski ma być około 10 st. C. Co więcej, tygodniowa suma opadów w dniach 29.04 - 5.05 ma przekroczyć normy z lat 1991-2020 niemal w Całej Polsce.