Matura 2021 przesunięta na czerwiec? Uczniowie podzieleni!

Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora
Autor: F1Digitals/pixabay.com Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora

Matura 2021 przesunięta na czerwiec? Uczniowe ostatnich klas szkół średnich są już na ostatniej prostej, jeśli chodzi o zbliżające się wielkimi krokami egzaminy maturalne. Czy mimo wciąż trwającej pandemii odbędą się one w zaplanowanym, czyli majowym terminie? Więcej informacji na ten temat widnieje poniżej.

Matura 2021 w maju czy w czerwcu? Uczniowie ostatnich klas szkół średnich są już na ostatniej prostej! Już wkrótce przystąpią do najważniejszych egzaminów w ich życiu, czyli do egzaminów maturalnych. Jednak jeszcze za nim to nastąpi, będziemy musieli przebrnąć przez fale niepowodzeń i kontrowersyjnych opinii uczniów, nauczycieli oraz rodziców, które zrodziły się przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa. Obecna sytuacja na świecie wywołała takie zamieszanie w wielu aspektach naszego życia, nie omijając przy tym polskiego szkolnictwa. Trudno więc o spokój i harmonię, zważywszy, że uczniowie już od ponad roku nie uczęszczają do szkoły stacjonarnie, tylko uczą się w formie zdalnej.

To pierwszy raz w historii, kiedy uczniowie musieli przygotować się za pomocą lekcji online do tak ważnych i przełomowych egzaminów, jak chociażby egzaminy gimnazjalne, czy tradycyjna od niepamiętnych lat matura. Czy tegoroczne egzaminy maturalne powinny zostać przeniesione z maja na czerwiec? Opinie uczniów, jak i nauczycieli okazują się być bardzo podzielone! 

Matura 2021 w czerwcu? Komentarze uczniów 

Matura 2021 powinna odbyć się w czerwcu? 

  • zdecydowanie wole pisać w maju.
  • Z jednej strony chce mieć to z głowy, a z drugiej przydałby mi się miesiąc więcej na ogarnięcie matmy. 
  • Szczerze to nie wiem, bo miałabym dłuższy czas na naukę i może w końcu bym się zmotywowała, a z drugiej strony chce mieć już to za sobą.
  • Matura w czerwcu, bo może dałabym radę chociaż trochę ogarnąć matmę. 
  • Nie, wole już tę presję czasu i w maju być po wszystkim.
  • Bardzo bym chciała, boję się że się do końca nie wyrobię.

To tylko część komentarzy uczniów na Twitterze, które tyczą się przeniesienia matury 2021 na inny termin. Jak widać ich zdania są mocno podzielone, jednak zdecydowana większość uczniów woli napisać tegoroczną maturę w maju, aby przestać się już nią stresować. 

Matura 2021: na początek język polski
Najnowsze