Matura 2021 - matematyka poziom rozszerzony. Szykują się najgorsze wyniki w historii?

2021-05-13 13:07 Ewelina Kulasza
matura
Autor: East News

Matura 2021 trwa, a absolwenci szkół średnich wciąż się stresują. Po obowiązkowych podstawowych egzaminach z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, przyszła pora na rozszerzenia. Uczniowie zmierzyli się już między innymi z językiem polskim na tym poziomie, wos-em i matematyką. To właśnie królowa nauk wywołała wśród zdających największe zamieszanie. Czy było aż tak źle?

Matura 2021 trwa w najlepsze. Tegoroczni maturzyści przeżywają naprawdę sporo stresu. Najpierw nauka zdalna, która trwała prawie cały rok szkolny, a teraz arkusze, które dla jednych są łatwe, a innym sprawiły wielką trudność. Po obowiązkowych podstawach przyszła pora na rozszerzenia, które maturzyści chcieli zdawać. Wyniki z takich matur potrzebne są im w dużej mierze na rekrutację do szkół wyższych. Wymarzone miasto, uczelnia i oczywiście kierunek studiów, to teraz siedzi im najbardziej w głowach, dlatego stres podczas matur jest podwójny. We wtorek 11 maja część absolwentów zmierzyło się z matematyką na poziomie rozszerzonym. Egzamin wystartował o godzinie 9:00 i trwał 180 minut łącznie. Jedni wyszli wcześniej, inni czekali do końca rozwiązując intensywnie zadania. Jak im poszło? Szykują się najgorsze wyniki w historii? Co ciekawe, według zamieszczonych informacji przez CKE okazuje się, że w 2021 roku chęć przystąpienia do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym zadeklarowało aż 75 tys. maturzystów.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Matura 2021 - burza wokół rozszerzonej matematyki

Czy tegoroczna matura z matematyki na poziomie rozszerzonym była trudna? Czy absolwenci są z niej zadowoleni? Czytając komentarze internautów na Twitterze można zauważyć, że większość z nich uważa maturę rozszerzoną z matematyki za trudną. Pojawiły się nawet stwierdzenia, że próbne egzaminy były dużo łatwiejsze, niż główne, dlatego teraz wiele osób martwi się, czy z takim słabym wynikiem dostanie się na wymarzone studia. Niektórzy liczą nawet na obniżenie progów punktowych, ale to też na ten moment nie jest takie pewne. Czy w takim razie szykują się najgorsze wyniki w historii? To okaże się dopiero 5 lipca, kiedy każdy absolwent będzie mógł oficjalnie sprawdzić jak mu poszło. Poniżej możecie zobaczyć reakcje tegorocznych maturzystów właśnie na rozszerzony arkusz z matematyki.

Najnowsze