matura

i

Autor: EastNews

Matura 2021 - jakie przedmioty dodatkowe pisali maturzyści? Najwięcej osób wybrało...

2021-07-06 14:52

Tegoroczni maturzyści poznali już swoje wyniki. Teraz mogą rekrutować się na studia, czekać na decyzję uczelni i iść dalej w dorosłe życie. Okazuje się jednak, że wśród dodatkowych przedmiotów, do których podchodzili, jest jeden który po prostu królował. Do jakiej matury dodatkowej podeszło najwięcej tegorocznych maturzystów? Najwięcej osób wybrało...

Matura 2021 - jakie przedmioty dodatkowe pisali maturzyści? Do których arkuszy podeszło najwięcej tegorocznych maturzystów? To z pewnością zastanawia wiele osób. Matura 2021 oficjalnie jest zakończona, a absolwenci szkół średnich poznali już swoje wyniki. W poniedziałkowy poranek 5 lipca, specjalne serwery do sprawdzenia wyników były przeciążone, ponieważ każdy maturzysta chciał dowiedzieć się jak mu poszło. Oczywiście jak to w życiu bywa, jedni byli zadowoleni, lecz niestety innym nie udało się zdać pozytywnie egzaminów. Teraz czeka ich sierpniowa poprawka, lub ponowne podejście do matury za rok.

Przypomnijmy, że w 2021 roku do matury podeszło dokładnie 273 419 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Okazuje się, że średnia krajowa egzaminów wygląda nieco lepiej, niż w ubiegłym roku. Otóż tegoroczną maturę pozytywnie zdało 74,5 procent uczniów, 17,7 procent osób ma prawo do poprawki w sierpniu, natomiast aż 7,8 procent osób nie zdało matury w ogóle. Jeśli chodzi o rok 2020 to 74% osób zdało maturę, 8,8% nie zdało w ogóle, a aż 17,2% miało prawo do poprawki.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Sonda
Matura 2021 - czy jesteś zadowolony z wyników?

Matura 2021 - dodatkowe przedmioty

Według danych zamieszczonych na Facebooku Ministerstwa Edukacji i Nauki, w 2021 roku najwięcej maturzystów podeszło do matury dodatkowej z języka angielskiego. Jeśli chodzi o technikum było to 46%, natomiast w liceum aż 65% uczniów. Na drugim miejscu znalazła się matematyka (technikum 25%, liceum 28%), natomiast na trzecim miejscu w technikum pojawiła się geografia (19%), a w liceum język polski (27%). Najmniejsze zainteresowanie wśród maturzystów miała informatyka, historia, a także fizyka.