Matura 2021 historia rozszerzona - arkusz PDF, odpowiedzi CKE, zadania

2021-05-17 14:14 Ewelina Kulasza
matura, egzamin
Autor: pixabay.com

Matura 2021 - historia na poziomie rozszerzonym, to przedmiot do którego podeszli absolwenci w poniedziałek 17 maja. Zdawanie tego przedmiotu nie jest obowiązkowe, lecz dobrowolne, a wyniki przydadzą się z pewnością na niektóre kierunki studiów. Jak wyglądał egzamin dojrzałości z historii na poziomie rozszerzonym w 2021 roku? Gdzie znaleźć arkusz PDF, zadania i odpowiedzi? Zerknijcie poniżej.

Spis treści

  1. Matura 2021 historia - arkusz PDF
  2. Matura 2021 historia - odpowiedzi
  3. Matura 2021 historia - zadania

Matura 2021 historia rozszerzona - arkusz PDF, odpowiedzi CKE, zadania. Egzaminy dojrzałości powoli zbliżają się do końca. Już w tym tygodniu absolwenci zakończą swój maraton i będą mogli cieszyć się najdłuższymi wakacjami w ich życiu. Tegoroczne matury kończą się w czwartek 20 maja egzaminami z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym, ale także rozszerzonym. Zanim jednak do tego dojdzie, na niektórych maturzystów czeka historia na poziomie rozszerzonym, która rozpoczęła się w poniedziałek 17 maja o godzinie 9:00 rano. Jest to przedmiot nieobowiązkowy, lecz bardzo trudny. Trwa łącznie 180 minut, a wyniki końcowe będą przydatne dla każdego zdającego, podczas rekrutacji na studia polonistyczne, historyczne, psychologiczne lub nawet na filozofię, etnologię, archeologię, czy też historię sztuki. Co pojawiło się na maturze z rozszerzonej historii?

Matura 2021 z biologii skopiowana?! Uczniowie znaleźli zadania i są załamani

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Matura 2021 historia - arkusz PDF

Gdzie znaleźć arkusz PDF z historii? Tegoroczni maturzyści, ale także ich rodzice i znajomi z niższych klas, szukają w sieci maturalnych arkuszy z historii 2021, ponieważ są ciekawi, z czym zmierzyły się osoby zdające. Arkusze są już ostępne na oficjalnej stronie internetowej CKE. Znajdziecie je również w galerii poniżej.

Matura 2021 historia - odpowiedzi

Gdzie znaleźć odpowiedzi z rozszerzonej historii? Każda osoba zdająca ten przedmiot na maturze, czeka z niecierpliwością na pojawienie się oficjalnych wyników w sieci. Niestety na ten moment odpowiedzi nie są znane. Każdy zdający może skonsultować je ze swoim nauczycielem od historii po zakończonej maturze.

Matura 2021 historia - zadania

Jakie zadania pojawiły się na maturze z historii? Czy poziom rozszerzony był trudny? Na ten moment tego nie wiemy. Absolwenci szkół średnich otworzyli swoje arkusze o godzinie 9:00 i mają aż 180 minut na zrobienie około 30 zadań.

Najnowsze