Matura 2020 POLSKI - co może być? Zadania, których trzeba się spodziewać

2020-06-03 15:18 Patrycja Obarowska
Matura 2020
Autor: pixabay.com

Matura 2020 zbliża się wielkimi krokami, ponieważ pierwsze egzaminy dojrzałości rozpoczną się już 8 czerwca 2020 roku! Jak wygląda kwestia egzaminu maturalnego z języka polskiego, który jest obowiązkowy w podstawie dla wszystkich tegorocznych maturzystów? Już na ESKA.pl zestaw zadań, których należy spodziewać się na maturze 2020!

Matura 2020 z języka polskiego już za chwilę będzie jednym z wielu zmagań dla tegorocznych maturzystów. Egzamin ten od lat pisany jest obowiązkowo w zakresie podstawowym, a także rozszerzonym w wersji dla chętnych. Już 8 czerwca 2020 o godzinie 9:00 wszyscy tegoroczni maturzyści będą podchodzić do egzaminu maturalnego z języka polskiego w wersji podstawowej, dlatego niezwykle istotna jest powtórka wszystkich streszczeń lektur oraz innych zadań, które w dużej mierze mają szansę pojawić się na maturze w tym roku. Dla wszystkich maturzystów przygotowaliśmy zadania z języka polskiego, które warto powtórzyć i utrwalić sobie jeszcze przed egzaminem. Matura 2020, a język polski ustny? Okazuje się, że nie w tym roku. W związku ze stale trwająca pandemią koronawirusa, ustne egzaminy maturalne ze wszystkich obowiązkowych przedmiotów zostały definitywnie odwołane, a egzaminy, które się odbędą będą przeprowadzone na nietypowych zasadach. Matura 2020, zasady oraz to czego nie wolno robić na testach w tym roku również znajdziesz na ESKA.pl. 

Matura 2020, POLSKI - lektury 

Matura 2020, a język polski? Przygotowaliśmy dla was kilka zadań, które będą idealne do szybkiej powtórki, ponieważ mogą pojawić na na egzaminie z języka polskiego już 8 czerwca 2020. Poza zadaniami, najważniejszym aspektem są obowiązkowe lektury, które znajdziecie również na ESKA.pl.

Matura 2020, POLSKI - co może być? 

Matura 2020 z języka polskiego może składać się z poniższych zadań, które z pewnością warto przejrzeć na spokojnie jeszcze przed egzaminem, jednak to co będzie na pewno będzie wiadome dopiero w momencie otworzenia arkuszu maturalnego. Są jednak elementy, które powtarzają się co roku, dlatego maturzyści powinni zwrócić uwagę na zasady w pisaniu rozprawki problemowej bądź wypracowania. Warto również przypomnieć sobie analizę i interpretacje wiersza, a także prawidłowy sposób pracy z tekstem, którego fragment należy dokładnie przeanalizować. Zadania, które mają szansę pojawić się na maturze 2020 z języka polskiego znajdziecie poniżej. 

Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze