Matura 2020 - ZASADY. Tego NIE WOLNO robić na egzaminie dojrzałości

2020-06-01 18:52 Patrycja Obarowska
Matura 2020
Autor: pixabay.com

Matura 2020 będzie rządziła się nowymi prawami! W związku z trwającą obecnie pandemią konronawirusa, temat matur długo stał pod znakiem zapytania, a kiedy kwestia egzaminów została już rozwiązana pojawiły się kompletnie nowe zasady, które będą obowiązywać wszystkich tegorocznych maturzystów! Sprawdź koniecznie czego NIE WOLNo robić na maturze 2020!

Matura 2020 rozpocznie się już 8 czerwca i z pewnością przejdzie do historii! Z uwagi na zaistniałą sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa termin egzaminów dojrzałości stał pod znakiem zapytania i wszyscy tegoroczni maturzyści musieli długo czekać na decyzję co do odbycia się egzaminów w tym roku. Na całe szczęście matura 2020 odbędzie się, ale na kompletnie nowych zasadach, których będzie musiał bacznie przestrzegać każdy uczeń. Matura 2020, nowe zasady to nie wszystko! Okazuje się, że istnieje szereg zachowań, których maturzyści muszą unikać jak ognia. Czego nie wolno robić na egzaminie dojrzałości? Zdradzamy poniżej. Matura 2020, zasady? Pierwszą i zasadniczą zmianą jest rezygnacja z matur ustnych, które jeszcze całkiem niedawno było nieodłącznym elementem w egzaminach dojrzałości, jednak to nie koniec. W czasach trwającej pandemii uczniowie podchodzący do tegorocznych egzaminów będą musieli trzymać się z góry ustalonych reguł i zasad.

matura 2020 - jakie zasady?

Matura 2020, zasady: 

Wszystkie najważniejsze wytyczne zaraz po zachowaniu dystansu społecznego oraz obowiązkowej dezynfekcji na maturze 2020 znajdziecie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jednak warto też skupić uwagę na rzeczach, które na tegorocznej maturze będą absolutnie zabronione! Sprawdź, czego między innymi NIE WOLNO robić na maturze 2020 zgodnie z wytycznymi rządu:

  • Nie wolno mieć odsłoniętego nosa oraz ust do momentu zajęcia swojego miejsca w sali egzaminacyjnej. Dopiero w trakcie pisania egzaminu maseczka może być zdjęta z twarzy. 
  • W trakcie matury 2020 NIE WOLNO korzystać z cudzych przyborów piśmienniczych takich jak: linijka, cyrkiel, kalkulator, itd.
  • Nie wolno witać się ze znajomymi, podawać im ręki, itd. 
  • Nie wolno gromadzić się przed salą egzaminacyjną oraz prze budynkiem szkoły.
  • W trakcie pisania egzaminu NIE WOLNO siedzieć zbyt blisko siebie. 
  • Na maturę 2020 NIE MOŻE przyjść osoba chora, przeziębiona.
  • Zdającym NIE WOLNO przynosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, na przykład: telefonu. 
Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze