Majówka 2023 - ile dni wolnego dla uczniów? To wyjątkowa okazja!

i

Autor: CANVA

Kalendarz

Majówka 2023 - ile dni wolnego dla uczniów? To wyjątkowa okazja!

2023-04-28 13:36

Majówka 2023 zbliża się ogromnymi krokami. Wraz z nią uczniowie mogą liczyć na dłuższy odpoczynek. Jest to ostatnia taka szansa przed wakacjami. Choć dla niektórych będzie to wyjątkowa okazja, maturzyści nie nacieszą się zbyt długo. Ile dni wolnego od szkół oraz uczelni będzie miała młodzież?

Majówka 2023 - ile dni wolnego dla uczniów? Polacy są podekscytowani faktem, że nadchodzi maj. W końcu ten miesiąc wiąże się nie tylko z piękną, słoneczną pogodą, ale również wyczekiwaną majówką. W tym roku wypada ona wyjątkowo korzystnie. Pracownicy, którzy wezmą sobie urlop 2 maja, będą mieli aż 5 dni wolnego! W przypadku uczniów ta kwestia również wygląda obiecująco. Czeka ich niesamowity tydzień. To ostatnie tak długie wolne przed wakacjami, warto więc dobrze je wykorzystać. Niestety nie wszyscy będą z tego zadowoleni. W tym roku ucierpią maturzyści, dla których majówka nie będzie doskonałą okazją na odpoczynek.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy zaczynają się wakacje 2023? Ile będą trwały?

Shake Your Eska #21 | As It Was

Majówka 2023 - ile wolnego mają uczniowie?

Uczniowie w 2023 roku mogą się cieszyć majówką. Młodzież szkolna w najlepszym przypadku będzie miała ponad tydzień wolnego od szkoły. Od 29 kwietnia do 3 maja nie będą musieli wracać na lekcje. Zapewne większość dyrektorów zdecyduje się na przedłużenie tego okresu do 5 maja! Niestety w przypadku maturzystów wygląda to inaczej, gdyż już 04.05 będą musieli napisać pierwszy egzamin dojrzałości.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2023 - kiedy jest? DATA i harmonogram egzaminu dojrzałości

Majówka 2023 - ile wolnego mają studenci?

Jeśli chodzi o studentów, w ich przypadku kwestia majówki wygląda podobnie, jak w przypadku uczniów. Wolne 2 maja zależy od decyzji, jaką podejmie rektor uczelni. Nie musi się on decydować na wprowadzenie go 4 i 5 maja.

Ile pamiętasz z lekcji polskiego? Quiz nie tylko dla tegorocznych maturzystów

Pytanie 1 z 10
Kto napisał Małego Księcia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE