Wakacje 2023

i

Autor: Canva

Edukacja

Kiedy zaczynają się wakacje 2023? Ile będą trwały?

2023-03-28 9:50

Wakacje 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Uczniowie z niecierpliwością przeglądają kalendarze i szukają daty zakończenia roku szkolnego. Nie ma nic dziwnego w tym, że wakacje wzbudzają w nich tyle pozytywnych emocji, to przecież najdłuższa i najbardziej wyczekiwana przerwa od nauki w całym roku. Sprawdziliśmy, kiedy zaczynają się wakacje 2023 i ile będą trwały.

To, kiedy zaczynają się wakacje 2023 interesuje nie tylko nauczycieli i uczniów, ale również rodziców, którzy chcą zaplanować urlop tak, by spędzić jak najwięcej czasu ze swoimi pociechami. Wszyscy oczywiście zdają sobie sprawę z tego, że ​wakacje 2023 zaczynają się wtedy, kiedy kończy się rok szkolny i trwają do początku kolejnego roku szkolnego. Jednak data rozpoczęcia wakacji i ich zakończenia 2023 może różnić się w stosunku do poprzednich lat. O tym, kiedy rozpoczynają się wakacje, decyduje kalendarz roku szkolnego publikowany na stronach Ministerstwa Edukacji i Nauki, przez co, co roku, letni wypoczynek uczniów nieznacznie różni się długością.

Kalendarz świąt nietypowych 2023. To okazja, by świętować każdego dnia

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Wakacje 2023 - kiedy się zaczynają?

Koniec roku szkolnego 2022/23 to niesamowicie wyczekiwany przez uczniów moment. Kalendarz przewiduje jednak dwie daty związane z tym, kiedy zaczynają się wakacje 2023. Mowa oczywiście m.in. o dniu, w którym edukację w danym roku szkolnym kończą maturzyści.

  • Koniec roku szkolnego 2023: maturzyści - 28 kwietnia
  • Koniec roku szkolnego 2023: wszyscy uczniowie - 23 czerwca

Wakacje 2023 - ile trwają?

Poza wieloma dniami wolnymi od obowiązków szkolnych, to właśnie wakacje 2023 wzbudzają w uczniach najwięcej emocji. Głownie ze względu na to, że to właśnie ta przerwa jest najdłuższą przerwą od nauki i szkoły. Mamy dla Was świetną wiadomość, w tym roku wakacje będą trwały 69 dni, co oznacza, że będą dłuższe o jeden dzień niż w ubiegłym roku szkolnym. Przerwa zakończy się 31 sierpnia, w czwartek.

Spadające gwiazdy w 2023 - kiedy? Kalendarz nocy meteorytów

Ile masz w sobie z dziecka? Odpowiedz na pytania i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Twoi znajomi organizują imprezę tematyczną. Co ty na to?