Sala egzaminacyjna

i

Autor: PHOTO PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS

Lista kontrolna na egzaminie ósmoklasisty 2022 - co to jest? Ważne zasady dla uczniów

2022-05-24 10:09

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczął się na dobre. 24 maja uczniowie z całej Polski przystąpili do rozwiązywania arkusza z języka polskiego. Przed nimi jeszcze dwa dni egzaminacyjnego maratonu. W sieci jednym z najczęściej wpisywanych haseł jest lista kontrolna. Co to jest? Co trzeba wiedzieć podczas testu sprawdzającego wiedzę ósmoklasistów?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - lista kontrolna to jedno z najczęściej wpisywanych haseł w kontekście testu sprawdzającego wiedzę uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych. Co to takiego? Co trzeba wiedzieć przed wejściem na salę egzaminacyjną? Tegoroczny egzamin ósmoklasisty rozpoczął się 24 maja egzaminem z języka polskiego. W kolejnych dniach przyszli absolwenci podstawówek zmierzą się jeszcze z arkuszami CKE z matematyki oraz wybranego języka obcego. I chociaż egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, istnieje kilka reguł, których należy przestrzegać, przystępując do niego. Wszelkie zasady dotyczące organizacji sesji egzaminacyjnej są zawarte w tak zwanej liście kontrolnej, którą powinien sprawdzić każdy nauczyciel pilnujący porządku na sali. Dostęp do dokumentu powinni mieć także uczniowie, którzy wskutek stresu mogą zapomnieć o czymś naprawdę istotnym, np. o zabraniu ze sobą długopisu z czarnym tuszem. Lista kontrolna na egzamin ósmoklasisty 2022 jest dostępna poniżej.

Temat rozprawki na egzaminie ósmoklasisty ZSZOKOWAŁ uczniów? Co trzeba było napisać?

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - lista kontrolna

Jakich zasad muszą przestrzegać uczniowie, wchodząc na salę egzaminacyjną? Wszystko, o czym trzeba pamiętać, zawarte jest w tzw. listach kontrolnych, które z pewnością ściągną nieco stresu ze zdających. O czym muszą pamiętać zarówno nauczyciele, jak i przyszli absolwenci szkół podstawowych?

  • w sali nie mogą wisieć pomoce dydaktyczne z przedmiotu egzaminacyjnego
  • stoliki muszą być ponumerowane
  • zegar i plansza z informacją na temat czasu muszą być widoczne
  • należy przypomnieć o zakazie wnoszenia urządzeń telekomunikacyjnych
  • uczniowie muszą mieć ze sobą pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem
  • w przypadku matematyki potrzebna jest linijka
  • zdającym należy przypomnieć o zasadach zachowania się podczas egzaminu ósmoklasisty, w tym zasadach dotyczących zachowania bezpieczeństwa sanitarnego określonych w wytycznych, o dodatkowych 5 minutach przeznaczonych na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi do zadań zamkniętych na kartę odpowiedzi oraz o zasadach oddawania arkuszy egzaminacyjnych po zakończeniu pracy

To najważniejsze z zawartych w liście kontrolnej punktów. Pełną listą można znaleźć między innymi na oficjalnych stronach internetowych szkół podstawowych.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049