Lanberry i Dawid Kwiatkowski

i

Autor: EastNews: Piotr Molecki, Tadeusz Wypych

Lanberry napisała nową piosenkę Dawidowi Kwiatkowskiemu. Nie uwierzycie komu jeszcze!

2021-02-20 12:38

Lanberry napisała piosenki innym artystom, a Ty nie miałeś o tym pojęcia! Jak się okazuje, wokalistka nie tylko czaruje barwą swojego głosu, ale również ma ogromny talent do pisania wielkich hitów. To właśnie ona jest jedną z autorek tekstu najnowszego singla Dawida Kwiatkowskiego. Z tego artykułu dowiecie się, komu jeszcze Lanberry napisała piosenki - będziecie w szoku, że to też jej dzieła!

Występuje i tworzy pod artystycznym pseudonimem Lanberry, ale naprawdę nazywa się Małgorzata Uściłowska. To ona dała się poznać polskiej publiczności najpierw w serwisie YouTube, gdzie publikowała swoje covery, a później w 2015 roku, kiedy to wydała numer Podpalimy świat. Tak właśnie zaczęła się jej przygoda z muzyką, która trwa do dziś. Nowe piosenki, teledyski, płyty, koncerty, wywiady, ale i coś jeszcze! Jak się okazuje Lanberry nie tylko świetnie śpiewa, ale również ma ogromny talent do pisania tekstów piosenek. Bowiem w 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Universal Music Polska artystka wydała swój debiutancki album Lanberry i co ciekawe, wszystkie piosenki, które tam się znalazły, są napisane właśnie przez nią samą!

Lanberry, Sadowska, Zawiałow | ESKA XD- CDROOM #10

Komu Lanberry napisała piosenki?

Ale to nie koniec. Jak się okazuje Lanberry nie tylko sobie napisała piosenki, ale również znajomym z branży muzycznej. To ona stworzyła wielkie hity niektórych gwiazd - w tym najnowszą piosenkę Dawida Kwiatkowskiego. Sprawdźcie poniżej listę napisanych przez nią singli dla innych. Z pewnością będziecie zaskoczeni!

Dawid Kwiatkowski - Bez Ciebie

Jak już wiecie z powyższej części artykułu, Lanberry jest jedną z autorek tekstu do nowości Dawida Kwiatkowskiego - Bez Ciebie. Co ciekawe, to pierwszy singiel, który zapowiada nowy album artysty.

Roksana Węgiel - Anyone I Want To Be

Tak to prawda. Lanberry napisała angielską część piosenki Roksany Węgiel - Anyone I Want To Be, dzięki której młoda gwiazda wygrała Eurowizję Junior w 2018 roku.

Viki Gabor - Superhero

Jak się okazuje, Lanberry skomponowała także zwycięską piosenkę Viki Gabor - Superhero. To właśnie ten numer zwyciężył podczas Eurowizji Junior 2019 i do dziś nosi miano wielkiego hitu!

Zuza Jabłońska - Powiedz mi to w twarz

Lanberry jest również autorką tekstu piosenki Zuzy Jabłońskiej z The Voice Kids. Singiel pojawił się w 2018 roku, a jego tytuł brzmi Powiedz mi to w twarz.

Honorata Skarbek - Na koniec świata

Numer Na koniec świata, ma już ponad milion wyświetleń na YouTube i co ciekawe, autorką jego tekstu jest właśnie Lanberry.

Maja Hyży - Błysk

Lanberry napisała także kawałek Błysk, który Maja Hyży w 2018 roku zaśpiewała podczas preselekcji do Konkursu Eurowizji.

Ania Deko - Stały ląd

Ania Deko to finalistka 9. edycji programu The Voice of Poland. Co ciekawe, Lanberry pracowała prężnie nad tekstem, dlatego numer Stały Ląd jest jej dziełem.