Lanberry i Dawid Kwiatkowski

i

Autor: EastNews: Piotr Molecki, Tadeusz Wypych

Lanberry napisała nową piosenkę Dawidowi Kwiatkowskiemu. Nie uwierzycie komu jeszcze!

2021-02-20 12:38

Lanberry napisała piosenki innym artystom, a Ty nie miałeś o tym pojęcia! Jak się okazuje, wokalistka nie tylko czaruje barwą swojego głosu, ale również ma ogromny talent do pisania wielkich hitów. To właśnie ona jest jedną z autorek tekstu najnowszego singla Dawida Kwiatkowskiego. Z tego artykułu dowiecie się, komu jeszcze Lanberry napisała piosenki - będziecie w szoku, że to też jej dzieła!

Występuje i tworzy pod artystycznym pseudonimem Lanberry, ale naprawdę nazywa się Małgorzata Uściłowska. To ona dała się poznać polskiej publiczności najpierw w serwisie YouTube, gdzie publikowała swoje covery, a później w 2015 roku, kiedy to wydała numer Podpalimy świat. Tak właśnie zaczęła się jej przygoda z muzyką, która trwa do dziś. Nowe piosenki, teledyski, płyty, koncerty, wywiady, ale i coś jeszcze! Jak się okazuje Lanberry nie tylko świetnie śpiewa, ale również ma ogromny talent do pisania tekstów piosenek. Bowiem w 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Universal Music Polska artystka wydała swój debiutancki album Lanberry i co ciekawe, wszystkie piosenki, które tam się znalazły, są napisane właśnie przez nią samą!

Lanberry, Sadowska, Zawiałow | ESKA XD- CDROOM #10

Komu Lanberry napisała piosenki?

Ale to nie koniec. Jak się okazuje Lanberry nie tylko sobie napisała piosenki, ale również znajomym z branży muzycznej. To ona stworzyła wielkie hity niektórych gwiazd - w tym najnowszą piosenkę Dawida Kwiatkowskiego. Sprawdźcie poniżej listę napisanych przez nią singli dla innych. Z pewnością będziecie zaskoczeni!

Dawid Kwiatkowski - Bez Ciebie

Jak już wiecie z powyższej części artykułu, Lanberry jest jedną z autorek tekstu do nowości Dawida Kwiatkowskiego - Bez Ciebie. Co ciekawe, to pierwszy singiel, który zapowiada nowy album artysty.

Roksana Węgiel - Anyone I Want To Be

Tak to prawda. Lanberry napisała angielską część piosenki Roksany Węgiel - Anyone I Want To Be, dzięki której młoda gwiazda wygrała Eurowizję Junior w 2018 roku.

Viki Gabor - Superhero

Jak się okazuje, Lanberry skomponowała także zwycięską piosenkę Viki Gabor - Superhero. To właśnie ten numer zwyciężył podczas Eurowizji Junior 2019 i do dziś nosi miano wielkiego hitu!

Zuza Jabłońska - Powiedz mi to w twarz

Lanberry jest również autorką tekstu piosenki Zuzy Jabłońskiej z The Voice Kids. Singiel pojawił się w 2018 roku, a jego tytuł brzmi Powiedz mi to w twarz.

Honorata Skarbek - Na koniec świata

Numer Na koniec świata, ma już ponad milion wyświetleń na YouTube i co ciekawe, autorką jego tekstu jest właśnie Lanberry.

Maja Hyży - Błysk

Lanberry napisała także kawałek Błysk, który Maja Hyży w 2018 roku zaśpiewała podczas preselekcji do Konkursu Eurowizji.

Ania Deko - Stały ląd

Ania Deko to finalistka 9. edycji programu The Voice of Poland. Co ciekawe, Lanberry pracowała prężnie nad tekstem, dlatego numer Stały Ląd jest jej dziełem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE