egzamin

i

Autor: fot.pixabay.com

Kto sprawdza egzamin ósmoklasisty 2022? Komisja czy nauczyciele?

2022-05-24 12:55

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy ważny sprawdzian w życiu polskich uczniów. To dla nich ogromny stres, ponieważ zależy im na dobrym wyniku. Niektórzy mogą jednak nie wiedzieć, kto sprawdza ich egzaminy i decyduje o liczbie zdobytych punktów. To zadanie należy do nauczycieli z danej szkoły czy do specjalnej komisji?

Egzamin ósmoklasisty 2022 to ważne wydarzenie dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. We wtorek 24 maja rozpoczęli swoje starcie ze sprawdzeniem wiedzy, którą mieli zdobyć przez cały etap dotychczasowego nauczania. Język polski, matematyka i język angielski to przedmioty, z którymi muszą się zmierzyć. Choć egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać, całe wydarzenie wiąże się z ogromnym stresem. To pierwszy w życiu duży egzamin, od którego zależy dalsza ścieżka edukacji. Wyniki pojawią się kilka tygodni po zakończeniu testów, ale kto decyduje o liczbie uzyskanych punktów? Postanowiliśmy sprawdzić, kto zajmuje się sprawdzaniem egzaminu ósmoklasisty.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022: MEMY. Uczniowie popłaczą się ze śmiechu [GALERIA]

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Egzamin ósmoklasisty 2022 - kto sprawdza?

Według regulaminu egzaminu ósmoklasisty, prace uczniów są sprawdzane i punktowane przez specjalnie przygotowanych i przeszkolonych egzaminatorów powołanych przez dyrektora OKE. Egzaminatorzy nie mogą sprawdzać prac uczniów ze szkoły, w której pracują. Oznacza to, że testy sprawdzane są przez nauczycieli z innych placówek.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - harmonogram

  • język polski – 24 maja (wtorek) - godz. 9:00
  • matematyka – 25 maja (środa) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny – 26 maja (czwartek) – godz. 9:00