Festiwal

Kpopowe gwiazdy przyjadą do Polski! Czym jest Kpop Nation?

2023-09-23 13:24

Kpop stał się prawdziwym fenomenem na skalę globalną. Koreańska muzyka pop ma miliony fanów w różnych zakątkach świata, w tym także w Polsce. Dla "kpoperów" z naszego kraju mamy świetne informacje. Już wkrótce w Warszawie odbędzie się wielki festiwal kpopowy. To będzie największe wydarzenie tego typu w Europie.

Kpop w Polsce cieszy się dużym zainteresowaniem. Co więcej, muzyki tego typu słuchają już nie tylko fani gatunku. Coraz częściej na listach przebojów pojawiają się piosenki zespołów kpopowych. BTS, Blackpink, Twice, NewJeans, Fifty Fifty, Seventeen, aespa, TXT - to tylko niektóre grupy, których utwory cieszą się wielkim zainteresowaniem słuchaczy. Z powodu popularności kpopu w Warszawie odbędzie się specjalny festiwal, który będzie wielkim świętem tej muzyki. Chodzi o Kpop Nation. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to największy kpopowy festiwal na Starym Kontynencie. Co trzeba wiedzieć o tej imprezie?

Kpop Nation 2023 - BILETY. Czy jeszcze są? Jaka cena za koncert w Warszawie?

BTS podbija świat! Największe hity koreańskiego boysbandu

Kpop Nation - co to jest?

KPOP NATION to święto muzyki, tańca, nierozerwalnej więzi między artystami i ich fanami, a także wspomnień, które pozostaną na całe życie. Festiwalowi od samego początku przyświeca jasna idea – to wydarzenie, podczas którego melodie wywołują wzruszenia, a fani mogą wreszcie być razem podczas największego europejskiego festiwalu muzyki koreańskiej tworzonego dla fanów i przez fanów. 

Ponieważ będzie to pierwszy tego typu festiwal w Polsce jest on okazją do bliższego przyjrzenia się zespołom, których popularność niejednokrotnie przewyższa fenomen doskonale znanych nam popowych artystów. W wywiadzie dla koreańskiej telewizji Solar z duetu Mamamoo+, który niedawno wydał mini album zatytułowany „Two Rabbits”, przyznała, że nie może się doczekać wizyty w Polsce. „Uwielbiam podróżować, często przeglądam mapy krajów, więc wiem już co nie co o Polsce, ale nigdy w niej nie byłam. To będzie mój pierwszy raz i jestem podekscytowana”. Jej zdanie podzielają członkowie grupy ZEROBASEONE, którzy wydali w tym roku debiutancki mini album „Youth in the Shade”, a przez znawców gatunku nazywani się zespołem mogącym powtórzyć światowy sukces formacji BTS. „Bardzo nas cieszy, że będziemy występowali przed taką dużą publicznością polskich i europejskich fanów. Damy z siebie wszystko i przygotujemy możliwie jak najlepsze show”, powiedzieli w wiadomości video przesłanej organizatorom festiwalu KPOP Nation. Festiwal to też okazja dla fanów (G)I-DLE do posłuchania zespołu w Polsce, ponieważ nasz kraj nie został uwzględniony we wrześniowej, halowej trasie koncertowej grupy.

Jann z mocnym teledyskiem. Naszpikowany symbolami klip zachwycił fanów!

Kpop Nation - data, miejsce

Na pierwszą edycję festiwalu Kpop Nation nie będzie trzeba długo czekać. Organizatorzy wydarzenia potwierdzili, że impreza odbędzie się w sobotę 23 września 2023. Jako miejsce koncertu wybrano PGE Narodowy. Będzie to pierwszy stadionowy koncert kpopowy we centralno-wschodniej części Europy.

Dotychczas ogłoszono następujących artystów:

  • MONSTA X (SHOWNU X HYUNGWON)
  • (G)I-DLE
  • ZEROBASEONE
  • THE BOYZ
  • MAMAMOO+
  • SF9, Kep1er
  • CIX