Koniec roku szkolnego 2020/2021 inny niż zwykle?! Jak uczniowie odbiorą świadectwa?

2021-05-11 10:09 Ewelina Kulasza
koniec roku szkolnego
Autor: Piotr Molecki/East News

Koniec roku szkolnego 2020/2021 zbliża się wielkimi krokami. To upragniony moment dla wszystkich uczniów, którzy w końcu chcą odpocząć od lekcji i nauki, zregenerować siły i po prostu cieszyć się każdym letnim dniem. Ze względu na pandemię i wiele obostrzeń zakończenie roku może wyglądać nieco inaczej. Jak uczniowie odbiorą świadectwa w czerwcu?

Koniec roku szkolnego 2020/2021 - kiedy i na jakich zasadach? To z pewnością ciekawi nie tylko uczniów, ale także ich rodziców. Pandemia to nowa rzeczywistość, która trwa z nami już od dłuższego czasu. Choć powoli zaczynają być luzowane pewne obostrzenia, a uczniowie będą wracać do zajęć stacjonarnych w szkołach, to nadal każdy zastanawia się nad kwestią odbioru świadectw i uroczystości dotyczących zakończenia roku. Przypomnijmy, że koniec roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek 25 czerwca.

Jeszcze przed wybuchem pandemii był to radosny dzień. Uczniowie o porannych godzinach stawiali się w szkole ubrani na galowo, a w dłoniach trzymali kwiaty i czekoladki dla swoich wychowawców. Następnie na salach gimnastycznych lub na boiskach szkolnych odbywał się uroczysty apel, wniesienie sztandaru i życzenia na dobre i udane wakacje od dyrekcji placówki. Odbywało się również wręczanie dyplomów i wyróżnień, a następnie każda klasa szła ze swoim wychowawcą do sali lekcyjnej, aby odebrać swoje świadectwo. Jak będzie w tym roku?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Koniec roku szkolnego - jak będzie wyglądać?

Nie da się ukryć, że na wakacje czeka z niecierpliwością każdy uczeń. To moment w którym tornistry i zeszyty idą głęboko do szafy, a zaczyna się pełen luz. Zanim jednak to nastąpi, młodzież musi zmierzyć się z wystawianiem ocen, a także odebrać swoje świadectwo. Jak w tym roku będzie wyglądać koniec roku szkolnego? Na razie nie znamy szczegółów, jednak możemy domyślać się, że skoro z końcem maja następuje powrót uczniów do nauki stacjonarnej, to być może zakończenie roku będzie miało normalną formę z apelem, a także z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Możliwe, że jeśli pogoda dopisze, niektóre placówki zdecydują się na uroczyste zakończenie na świeżym powietrzu. Jeśli jednak w naszym kraju sytuacja z pandemią nieco się pogorszy, zakończenie roku szkolnego, będzie wyglądało podobnie jak w 2020 roku.

Najnowsze