Powrót do szkół 2021 - harmonogram. Kiedy uczniowie wracają do szkół?

2021-04-28 10:44
szkoła
Autor: Julian Sojka/East News

To już pewne! Uczniowie wracają do szkół! Kiedy to nastąpi? Dokładny harmonogram powrotu do szkół uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, znajdziecie poniżej.

Powrót do szkół 2021 - harmonogram. Kiedy uczniowie wracają do szkół? To zastanawia wiele osób! Powrót do szkół to temat, który wraca jak bumerang. W środę 28 kwietnia 2021 roku odbyła się konferencja z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, a także Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas jej trwania zostały przedstawione nowe zasady, które ucieszyły wielu Polaków. Mowa o luzowaniu obostrzeń, wprowadzeniu nowych limitów w przestrzeniach zamkniętych i nie tylko, a także znalazł się temat powrotu do szkół. Kiedy w takim razie dzieci i młodzież wracają do nauki w szkole? Zostały podane dwie daty!

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Powrót do szkół 2021 - harmonogram

Kiedy uczniowie wracają do szkół w 2021 roku? Daty zostały potwierdzone na konferencji w środę rano 28 kwietnia. Otóż nauka stacjonarna w klasach 1-3 szkół podstawowych wraca we wtorek 4 maja. Natomiast uczniowie z innych klas szkoły podstawowej, a także ponadpodstawowej wracają do szkół po 29 maja. Choć zostały podane dwie daty powrotu do szkół, a także inne zasady związane ze sportem, kulturą, weselami, maseczkami i nie tylko, to podczas konferencji zaznaczono, że wszystko może się zmienić ze względu na rosnącą lub malejącą liczbę zakażeń.

Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego:

  • od 4 maja - nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych
  • od 15 maja - tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych
  • od 29 maja - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej
Najnowsze