Koniec lata w ten weekend. Ferdynand spowoduje gwałtowny spadek temperatury

2019-09-05 15:57 MK
Jesień
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Lato 2019 niejednokrotnie już nas zaskoczyło. Upały przeplatane były ochłodzeniem. Pierwsze dni września sugerowały, że to jeszcze nie koniec najcieplejszej pory roku i wciąż będziemy mogli cieszyć się pięknym słońcem i wysokimi temperaturami. Niestety, najbliższy weekend nie będzie należał do najcieplejszych. Wszystko za sprawą Ferdynanda, czyli niżu znad Skandynawii. Ile stopni pokażą wskaźniki na termometrach? Sprawdź na ESKA.pl.

Pogoda - koniec lata już w ten weekend? Wiele na to wskazuje! Tegoroczne lato zaskoczyło mieszkańców nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Oficjalnie uznano, że czerwiec i lipiec były najcieplejszymi miesiącami w historii naszej planety, od kiedy zaczęto prowadzić takie pomiary. Mimo tego, że przez większą część wakacji dominowały wysokie temperatury, przekraczające nawet 30 stopni Celsjusza, mieliśmy do czynienia również z mocnym ochłodzeniem. Początek września ponownie przyniósł ocieplenie, jednak dla wszystkich fanów takiej pogody mamy złe wiadomości. W związku z nadejściem Ferdynanda w weekend 7 i 8 września, pogoda znacznie się pogorszy.

Pogoda na weekend 7 i 8 września

Ferdynand to niż znad Skandynawii, który w trakcie swojej wędrówki nie ominie również Polski. Jego obecność zauważymy już w sobotę, 7 września. Wówczas temperatura w naszym kraju znacznie spadnie. Na termometrach w wielu miastach nie zobaczymy większej temperatury niż 23 stopnie. W niektórych częściach Polski, wskaźniki pokażą nawet 11 stopni. W niedzielę pogoda nieco się poprawi, jednak wciąż mocniej będzie można poczuć jesień, aniżeli lato. Temperatury poniżej 20 stopni mogą się również utrzymywać w kolejnym tygodniu.

Najnowsze