Kiedy zdalne nauczanie 2021? Szkoły zamknięte od 25 PAŹDZIERNIKA 2021?!

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Kiedy zdalne nauczanie 2021? Szkoły zamknięte od 25 PAŹDZIERNIKA 2021?!

Kiedy zdalne nauczanie 2021? Szkoły zamknięte od 25 PAŹDZIERNIKA 2021?!

2021-10-17 11:14

Zdalne nauczanie 2021 to sytuacja, jakiej chce uniknąć Ministerstwo Edukacji Narodowej. W związku z tym pojawiają się przypomnienia odnośnie spełniania zasad bezpieczeństwa sanitarnego. To jednak nie pomaga, ponieważ z każdym dniem mamy wzrost liczby zachorowań. Obecna sytuacja jest niemalże podobna do tej, która była rok temu. Czy to oznacza, że nauka zdalna w październiku 2021 jest pewniakiem?

Spis treści

  1. Kiedy zdalne nauczanie 2021? 
  2. Nauka zdalna 25 października 2021 - co wiadomo?

Kiedy zdalne nauczanie 2021? Szkoły zamknięte od października 2021?! Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o zdalne nauczanie 2021? Powrót do szkół od września ucieszył nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim wielu uczniów, którzy wolą przyswajać wiedzę w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem. Tym bardziej radość była duża, bo praktycznie cały, poprzedni rok szkolny minął z lekcjami online w roli głównej. W internecie pojawiają się pogłoski, że lada chwila uczniowie ponownie wrócą do tej sytuacji. Nauka zdalna w październiku 2021 jest całkiem możliwa i z pewnością Ministerstwo Edukacji jest przygotowane na taki scenariusz. Wszystko to wynik rosnącej liczby zakażeń oraz decyzji pojedynczych dyrektorów, w niektórych regionach, odnośnie przywrócenia nauki zdalnej. Przypomnijmy, że od obecnego roku szkolnego to właśnie dyrektorzy, w porozumieniu z Inspektorem Sanitarnym i samorządami, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Quiz: Kto może wejść bez pozwolenia do Twojego domu, a kogo możesz nie wpuścić?

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!

Kiedy zdalne nauczanie 2021? 

Zdalne nauczanie od października 2021 dla wszystkich uczniów? Taki scenariusz jest możliwy, ale tylko w wypadku, gdy nastąpi nagły i niespodziewany wzrost zakażeń. Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek w rozmowie z Super Expressem powiedział: - Mamy już połowę września i czarne scenariusze się dotąd nie sprawdziły, a sytuacja epidemiologiczna różni się od tej z 2020 roku. 

Kiedy zamkną szkoły? Minister edukacji gotowy na taki scenariusz

Na konferencji prasowej przypomniał natomiast sposób wysyłania uczniów na kwarantannę i zdalne nauczanie. Wskazał, że w przypadku ogniska zakaźnego uczniowie niezaszczepieni podlegają kwarantannie, a szczepieni nie. Dodał, że trudno jest jednocześnie prowadzić lekcję stacjonarną i zdalną: - Dlatego zalecamy by na naukę zdalna kierować całe klasy, a nie tylko pojedyncze osoby - powiedział Czarnek. Co mogą sugerować te wypowiedzi? Nieoficjalnie zaszczepieni uczniowie rok szkolny mogą spędzić w szkole, a niezaszczepieni będą uczyć się zdalnie. Może tak być, że w październiku uczniowie przejdą do nauki w trybie hybrydowym, a dopiero później i w ostateczności będą uczyć się zdalnie.

Nauka zdalna 25 października 2021 - co wiadomo?

Jedni się ucieszą, a dla drugich znów będzie to prawdziwy koszmar. Powrót do nauki zdalnej wzbudza duże emocje. Już za kilka tygodni znów lekcje online mogą stać się faktem. Najnowsze dane pokazują wyraźny wzrost zachorowań i przypominają nam, że rok temu sytuacja epidemiczna wyglądała prawie tak samo. Wtedy uczniowie przeszli do nauki zdalnej 26 października. Czy teraz nauka zdalna nastąpi w poniedziałek, 25 października? Z każdym tygodniem będziemy bliżej poznania odpowiedzi na te pytanie. 

Sonda
Co sądzisz o nauce zdalnej?