Kiedy zaczyna się zima 2022? To już się dzieje! Trwa atak mrozów

2022-12-07 11:01
Kiedy zaczyna się zima 2022? Wir polarny wywoła ciężki śnieg i atak mrozu!
Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Kiedy zaczyna się zima 2022? Wir polarny wywoła ciężki śnieg i atak mrozu!

Kiedy zaczyna się zima 2022? W pogodzie zaczęła się już kilka tygodni temu, gdy pojawił się pierwszy śnieg a temperatury spadły do kilkunastu stopni poniżej zera. Po kilku dniach, gdy termometry wskazywały ledwo na minusie, mamy mieć powrót ostrych, siarczystych mrozów. Wszystko dlatego, że na półkuli północnej zaczyna się zima a wysokie ciśnienie coraz bardziej naciska na regiony polarne. Powoduje do sporo zmian pogodowych w Europie. Bądźcie gotowi na nadchodzące mrozy!

Spis treści

  1. Kiedy zaczyna się zima 2022? Atak mrozów
  2. Kiedy zaczyna się zima 2022? DATA, TERMIN

Kiedy zaczyna się zima 2022? Dla wielu osób zaczęła się wtedy, gdy spadł pierwszy śnieg i na termometrach rządziły minusowe temperatury. Później mieliśmy drobne ocieplenie, śnieg zaczął topnieć i wydawało się, że taka zima jest do przełknięcia. Tym bardziej to ważne ze względu na rosnące ceny surowców na światowym rynku. Tymczasem długoterminowa prognoza pogody zima 2022/2023 wyraźnie wskazuje, że na horyzoncie widoczne jest gwałtowne ochłodzenie. Można się spodziewać mrozów sięgających nawet minus dziesięć stopni Celsjusza w górach i na północy kraju. Wszystkiemu winny jest wir polarny. Słaby sprawia, że zimne powietrze z łatwością przedostaje się do poszczególnych regionów. Silniejszy natomiast powstrzymuje mrozy.

sanah - koncerty na stadionach 2023: KIEDY i GDZIE Uczta nad Ucztami? [DATA, MIEJSCE]

Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją

Kiedy zaczyna się zima 2022? Atak mrozów

Zima w pogodzie już się zaczęła i w nadchodzących tygodniach wcale nie da o sobie zapomnieć. Choć początkowo eksperci z Europy zapowiadali ciepłą zimę, która pozwoli zaoszczędzić gaz, ropę i energię elektryczną, to jednak przed nami sporo mroźnych dni. Powrotu chłodu trzeba się spodziewać po 11 grudnia 2022. Wtedy na termometrach w dzień od -2 do 2 stopni Celsjusza, a w nocy od -3 do -9 stopni Celsjusza. 15, 16 i 17 grudnia 2022 będzie jeszcze chłodniej z temperaturami od -5 do -2 stopni Celsjusza w dzień oraz od -6 do -11 stopni Celsjusza w nocy. Najzimniej będzie w górach, ale chłód odczują też mieszkańcy Białegostoku, Warszawy, Gdańska oraz Olsztyna. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu spadną od 20 do 25 grudnia 2022. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przed nami białe, piękne święta. Koniec miesiąca chłodny z ujemnymi temperaturami. 

Pogoda na zimę 2023 nie jest optymistyczna i to właśnie w drugiej połowie stycznia ma nastąpić kulminacja mrozu. Spodziewane są temperatury sięgające nawet -14 stopni Celsjusza w dzień! O tym wszystkim będziemy dawać Wam znać na bieżąco.

Kiedy zaczyna się zima 2022? DATA, TERMIN

To kiedy zaczyna się zima 2022 jest kluczowe z wielu powodów. Dzień zacznie się wydłużać, ale za to przed nami trzy chłodne miesiące. Najzimniej zazwyczaj jest w połowie stycznia, choć już w grudniu chłód dał nam się mocno we znaki. Pierwszy dzień zimy przypada na 22 grudnia, a w tym roku będzie to czwartek.

Kiedy zdalne nauczanie 2022/23? Szkoły zamknięte od 2 STYCZNIA 2023?

Sonda
Która pora roku jest Twoją ulubioną?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze