Kiedy wrócą upały? Prognoza pogody na lipiec 2022 nie pozostawia wątpliwości!

2022-07-17 9:51
Fala upałów w Polsce
Autor: ANDRZEJ BANAS/Polska Press/East News

Upały wrócą i to szybciej, niż się spodziewaliście. Najnowsze prognozy pogody na lipiec nie pozostawiają wątpliwości, że lato 2022 jeszcze się nie skończyło i kolejna fala ciepła zbliża się do Polski. Po kilku chłodniejszych dniach znowu poczujemy gorące powietrze. Na termometrach będzie ponad 30 stopni. Kiedy możemy spodziewać się poprawy pogody?

Upały w Polsce - kiedy wrócą? Ostatnie tygodnie przyniosły nieoczekiwane zmiany w pogodzie. Po prawdziwie upalnym przełomie czerwca i lipca do Polski dotarła fala ochłodzenia, która spowodowała mocne spadki temperatur. Zamiast 30 stopni, na termometrach można zaobserwować ich nawet mniej niż 20. To sprawiło, że wiele osób zaczęło zastanawiać się nad tym, czy lato 2022 oficjalnie dobiegło końca. Synoptycy zapewniają, że nie ma co panikować. Lato w pełni wróci i to szybciej, niż ktokolwiek przypuszczał. Chociaż patrząc za okno, ciężko sobie wyobrazić, że kolejne dni przyniosą falę gorąca, tak właśnie będzie. Najnowsze prognozy pogody na lipiec nie pozostawiają żadnych złudzeń. Wskaźniki na termometrach ponownie pokażą ponad 30 stopni! Sprawdźcie, kiedy wrócą upały.

Upały dadzą nam popalić! Wiemy, kiedy żar poleje się z nieba

Doda zaraz po występie w Sopocie! Wyznała, dlaczego nie zaśpiewała TYCH hitów

Kiedy wrócą upały?

Lipiec 2022 jeszcze będzie gorący. Tak wynika z prognoz przygotowanych przez synoptyków. Jak można wywnioskować z publikowanych ekspertyz, upały wrócą już na początku przyszłego tygodnia. Szczególnie upalna będzie najbliższa środa (20 lipca). Wówczas na termometrach w niemalże całej Polsce odnotujemy ponad 30 stopni Celsjusza. We Wrocławiu wskaźniki pokażą 33 stopnie, w Krakowie 30, natomiast w Warszawie 28. Pogody mogą się jeszcze zmienić. Pewne jest jednak to, że fala ciepła pędzi w naszą stronę.

Sonda
Czekasz na upały w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze