Upały dadzą nam popalić! Wiemy, kiedy żar poleje się z nieba

2022-07-11 13:22
Upały w Polsce
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Choć wyglądając za okno, można by pomyśleć, że to już koniec lata, upały w Polsce to nie żart. Najnowsze prognozy synoptyków jasno dają do zrozumienia, że temperatury na poziomie 30 stopni Celsjusza powrócą i to szybciej, niż się spodziewacie, bo już na początku przyszłego tygodnia. Sprawdźcie, na kiedy dokładnie datowana jest ekstremalne ocieplenie.

Upały w Polsce to nie żart! Choć pogoda za oknem nie dopisuje i mogłaby sugerować, że nie zanosi się na powrót lata, synoptycy mówią co innego. Najnowsze prognozy pogody na lipiec jasno wskazują, kiedy możemy spodziewać się uderzenia ciepła. Po prawdziwie upalnym przełomie czerwca i lipca do Polski zawitało ochłodzenie. Temperatury mocno spadły, a wiele osób zaczęło się zastanawiać nad tym, czy to już koniec lata. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich ciepłolubnych. Upały powrócą i to szybciej, niż można się było tego spodziewać. Na początku przyszłego tygodnia do naszego kraju nadciągnie fala gorąca, która utrzyma się przez najbliższe dni, a może nawet tygodnie. Wskaźniki na termometrach pokażą ponad 30 stopni. Kiedy można spodziewać się uderzenia ciepła? Dokładną datę w oparciu o prognozy synoptyków prezentujemy poniżej. 

Pogoda długoterminowa lipiec 2022. Upały powrócą ze zdwojoną siłą!

Allan Enso Krupa o singlu Lambada, byciu synem Edyty Górniak i porównaniach do Maty

Upały w Polsce - od kiedy?

Fala gorąca nadciąga do Polski! Najnowsze prognozy opracowane przez synoptyków jasno mówią, kiedy możemy spodziewać się uderzenia ciepła. Temperatury na poziomie 30 stopni powrócą już w poniedziałek, 18 lipca. Najcieplej będzie w zachodnio-południowej części naszego kraju. We Wrocławiu dzień później odnotujemy nawet 33 stopnie. Nieco chłodniej, bo 29 stopni, będzie w centralnej części Polski. Prognoza pogody stale się zmienia. Dobrze zatem być na bieżąco z aktualizacjami.

Sonda
Czekasz na upały w Polsce?

Jak przetrwać największe upały?

Posłuchaj i poznaj kilka prostych sposobów!

Listen to "Jak radzić sobie z upałami?" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze