Kiedy koniec upałow w Polsce 2024? Najgorsze dopiero przed nami! Ekstremalna pogoda

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER / EAST NEWS Kiedy koniec upałow w Polsce 2024? Najgorsze dopiero przed nami! Ekstremalna pogoda

PROGNOZA

Kiedy koniec upałów w Polsce 2024? Najgorsze dopiero przed nami! Ekstremalna pogoda

2024-07-12 12:59

Data końca upałów w Polsce 2024 ciekawi tych, którzy są już zmęczeni wysokimi temperaturami i brakiem wiatru. Parno, duszno, gorąco zrobiło się w lipcu i jak pokazują długoterminowe prognozy pogody taki stan rzeczy utrzyma się bardzo długo. Najbardziej zaufani eksperci meteo mają czarne scenariusze, twierdząc, że najwyższe temperatury dopiero przed nami. Na horyzoncie widać ochłodzenie, jednak musicie uzbroić się w dużą cierpliwość. Kiedy koniec upałów w Polsce 2024? Ile stopni będzie w najbliższych tygodniach? Najnowsze szczegóły podrzucamy na naszej stronie.

Spis treści

  1. Kiedy koniec upałów w Polsce 2024? Pogoda

Kiedy koniec upałów w Polsce 2024Lipiec zdecydowanie rozpieszcza pogodą wszystkich tych, którzy kochają wysokie temperatury. Od początku miesiąca słońce świeciło bardzo mocno, co sprzyjało wypadom na basen, nad jezioro, rowerowym przejażdżką, czy chociażby opalaniu. W kilka godzin można opalić swoje ciało i uzyskując zadawalające efekty. Przy tym wszystkim trzeba pamiętać o solidnym nawodnieniu, a także robieniu sobie kilkunastominutowych ucieczek do cienia. Upały w Polsce 2024 najbardziej dały się we znaki po 8 lipca. Wtedy na termometrach w Warszawie było od 27 do 35 stopni, w Krakowie od 28 do 34 stopni, w Gdańsku od 25 do 32 stopni, a we Wrocławiu od 29 do 37 stopni Celsjusza w cieniu! Takie temperatury spowodowały, że w wielu miejscach wystąpiły groźne, niebezpieczne burze i obficie spadł deszcz. Jednak rolnicy są zgodni, że opady wciąż były zbyt małe, więc sami muszą dodatkowo nawodnić swoje uprawy. Okazuje się, że upały w Polsce 2024 dopiero się rozkręcają. Najgorsze przed nami, co wyraźnie pokazuje długoterminowa prognoza pogody lipiec i sierpień 2024.

Gromee tchnął drugie życie w hit Kępińskiego, Kowalonka i Sarsy! "Kintsugi" wchodzi do głowy!

Co roku w wakacje nad wodą ginie dziesiątki osób. Strażacy pokazali, jak temu zapobiec

Kiedy koniec upałów w Polsce 2024? Pogoda

Niektórzy chcieliby zaznać wytchnienia od morderczych, afrykańskich upałów, które dotarły do Europy. W najbliższym czasie na pewno nie będzie to możliwe, więc już teraz pomyślcie o kupieniu czegoś, co schłodzi Wasze pomieszczenia w domu. Do końca lipca 2024 zapowiedziane są codziennie wysokie temperatury. Od 26 do 33 stopni Celsjusza w Warszawie, od 25 do 32 stopni w Gdańsku, Białymstoku i Szczecinie, od 27 do 34 stopni w Krakowie, Rzeszowie i Zamościu, od 29 do 36 stopni we Wrocławiu, Poznaniu i Zielonej Górze. Najcieplej będzie w okresie od 16 do 20 lipca. Dzień później zapowiadane są mocne burze oraz solidne opady deszczu. Konkretnie popada też pod koniec miesiąca.

Lamine Yamal - najmłodszy piłkarz Euro na zdjęciu sprzed lat. Messi kąpał go w wanience!

Długoterminowa prognoza pogody na lato 2024 jest pokazuje, że koniec upałów i wysokich temperatur nastąpi w okolicach 8 sierpnia. Wtedy słupek rtęci na tradycyjnych termometrach pokaże od 20 do 24 stopni Celsjusza, niebo będzie zachmurzone i możliwe są obfite opady deszczu. Wytchnienie potrwa do 14 sierpnia. Wtedy znów będziemy mieć do czynienia z temperaturami zbliżonymi do 30 stopni Celsjusza. Od 15 sierpnia będzie od 24 do 30 stopni Celsjusza. Szczególnie gorący i bezchmurny będzie koniec sierpnia! Lato 2024 jest gorące i bardzo suche.

Listen on Spreaker.