Kalush Orchestra na SBM FFestival 2022. Kiedy i gdzie wystąpią? [DATA, MIASTO]

2022-05-19 15:16
SBM
Autor: https://sbmffestival.pl/ SBM

Na najbliższej edycji SBM FFestivalu po raz pierwszy wystąpią zagraniczni goście. Do line-upu dołączyła ukraińska gwiazda - Kalush Orchestra. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna odsłona ma być odpowiedzią na aktualne wydarzenia na świecie, jednocześnie stając się przestrzenią do integracji polsko-ukraińskiej.

Kalush Orchestra łączy rapowe brzmienie z elementami ukraińskiego folku. Zespół został założony w 2019 roku przez Ołeha Psiuka i szybko przekuł lokalną popularność w międzynarodowy sukces - zaledwie po wydaniu drugiego teledysku do utworu 'Ty honysz' zespół podpisał umowę z amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings. Kilka dni temu wygrał konkurs Eurowizja.

Koncerty w Polsce 2022 - kto wystąpi? KALENDARZ, GWIAZDY, DATY, MIEJSCA

Zespół pracujący przy SBM FFestivalu po raz kolejny pokazuje, że ogromne imprezy muzyczne mogą być organizowane w zgodzie z dobrymi praktykami dotyczących kontaktów ze społecznością i być wydarzeniami społecznie odpowiedzialnymi. - Chcemy, żeby tegoroczny SBM FFestival stał się przestrzenią do polsko-ukraińskiej integracji. Tak, aby na nowo zbudować bezpieczny świat, bez podziału na my i oni - mówi Magdalena Dubrawska, założycielka Sold Out Agencji. - Mimo że część Ukraińców deklaruje, że chce wrócić do swojej ojczyzny, to chcemy, aby poczuli się w Polsce jak w domu. Pomoże w tym muzyka, która będzie pomostem łączącym dwie bliskie, ale różne kultury - dodaje.

"Mówi po prostu, że mu się to nie podoba" - jak dzieci Gromee'ego reagują na jego muzykę?

SBM FFestival 2022 - kiedy i gdzie?

Kalush Orchestra wystąpi na scenie szóstej edycji SBM FFestivalu, który odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia w Warszawie. W geście solidarności organizatorzy zdecydowali się przekazać cały dochód z biletów zakupionych 1 marca 2022 roku na rzecz zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej, która bezpośrednią pomocą obejmuje uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy 1 marca organizatorzy odnotowali najwyższą sprzedaż biletów od momentu ogłoszenia tegorocznej edycji wydarzenia.

Kalush - kim są?

Kalush został założony w 2019 roku przez Ołeha Psiuka i szybko przekuł lokalną popularność w międzynarodowy sukces - zaledwie po wydaniu drugiego teledysku do utworu “Ty honysz” zespół podpisał umowę z amerykańską wytwórnią hip-hopową Def Jam Recordings. Zespół współpracował m.in. z ukraińską raperką alyona alyona, a także przeciął się muzycznie z polskimi raperami - Kukonem, Gedzem i Skipem. W 2021 roku Kalush uruchomił równolegle projekt Kalush Orchestra i właśnie pod tą nazwą dał się szerzej poznać europejskiej publiczności, m.in. zajmując pierwsze miejsce w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem “Stefania”. Aktualnie Kalush Orchestra wrócili do ojczyzny, gdzie skupiają się na niesieniu pomocy swoim rodakom oraz wykorzystują międzynarodowe zasięgi i rozgłos do szerzenia informacji o sytuacji w Ukrainie.

SBM FFestival 2022 - kto wystąpi?

Poza Kalush Orchestra wśród dotychczas ogłoszonych artystów są Kinny Zimmer, Kamil Lanek, Bedoes, Białas, Young Multi, a także SB Maffija, która z wyjątkowym live-actem wystąpi pod szyldem Hotelu Maffija. Podobnie do poprzednich edycji festiwalu, poza koncertami, uczestnicy mogą liczyć na dużo atrakcji towarzyszących, m.in. SBM Space oraz aktywności w strefach partnerskich, które będą ujawniane stopniowo wraz ze zbliżającym się wydarzeniem.

SBM FFestival 2022 - bilety

Bilety jednodniowe oraz karnety są dostępne za pośrednictwem strony www.sbmffestival.pl, aplikacji Going. oraz w salonach Empik w całej Polsce. Każdy zakupiony bilet uprawnia do udziału także w pierwszym dniu festiwalu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze