Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

i

Autor: Karolina Misztal/REPORTER / EAST NEWS Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? [PROGNOZA]

2022-10-20 8:58

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Ile będzie stopni oraz kiedy najzimniej w zimę 2023? Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce? Nie brakuje opinii, że przed nami jedna z najtrudniejszych zim w ostatnich kilkunastu latach. Wszystko za sprawą trudnej sytuacji za wschodnią granicą. Jednak czy zima 2023 będzie tą najzimniejszą? Prognoza długoterminowa do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Jaka będzie zima 2023 w Polsce? [PROGNOZA]
  2. Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2023? [DATA]

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? Wiele mówi się o tym, że przed nami, ale także przed całą Europą jedna z najtrudniejszych zim w historii. Wszystko za sprawą rosnących cen surowców, a także możliwego ich braku. Pogoda zimą 2023 będzie kluczowa również do rozwoju sytuacji za wschodnią granicą, gdzie odbywają się ciężkie walki. Eksperci ostrzegają i obawiają się, że zima może być kluczowa, w kwestii ustępstw terytorialnych, jakich żąda Rosja wobec Ukrainy. Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Prognozy długoterminowe nie zostawiają żadnych wątpliwości. Koniec grudnia ma być mokry, ale temperatura utrzyma się powyżej średniej miesięcznej. Coraz częściej właśnie w tym miesiącu na termometrach jest powyżej 5 stopni Celsjusza. A jak będzie w styczniu 2023? Zastanawiacie się, jaka pogoda w lutym 2023?

Zmiana czasu JESIEŃ 2022 - kiedy jest? Kiedy przestawiamy zegarki? [DATA]

Marissa i "Stranger" pierwszy raz na żywo!

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? [PROGNOZA]

Przymrozki na początku września 2022 skłoniły wiele osób do zastanowienia się nad tym, jaka będzie zima 2023. Skoro chłód o poranku i wieczorem przyszedł nagle, to co wydarzy się w kolejnych miesiącach? Według pogodowych ekspertów początek stycznia 2023 będzie ciepły, z temperaturą od 0 do 7 stopni Celsjusza. Mróz zacznie atakować w drugiej połowie miesiąca. Siarczyste powietrze ma być odczuwalne między 18 a 27 stycznia. Wtedy na termometrach w dzień od -4 do nawet -19 stopni Celsjusza w partiach górskich. Zima w lutym 2023 jeszcze bardziej da się we znaki. Wir polarny na początku miesiąca ma wywołać duże opady ciężkiego śniegu, ale temperatury tylko delikatnie spadną poniżej zera. Natomiast od połowy lutego do 2 marca temperatury w dzień będą oscylować w granicy 5 stopni Celsjusza. W nocy termometr pokaże między -7 a -21 stopni Celsjusza. Dokładne odczyty nie są jeszcze znane, ponieważ mamy tu do czynienia z pogodą długoterminową, co do której trzeba podchodzić z dystansem. Meteorolodzy nie mówią, że przed nami zima stulecia. Przekonują jednak, że zima 2023 będzie bardzo podobna do tej z 2022.

Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2023? [DATA]

Pierwszy śnieg to moment, na który czekają dzieci. Inaczej do sprawy podchodzą dorośli, dla których jest to sygnał o tym, że nadchodzi zima. Śnieg spodziewany jest wcześniej w górach. Już w listopadzie można liczyć na pierwsze opady. W rejonach nizinnych natomiast pierwsze opady śniegu będą w okolicach 15 grudnia. Śnieg ma się utrzymać na powierzchni przez kilka dni, a następnie pod wpływem plusowych temperatur po prostu stopnieć. Najwięcej opadów śniegu ma być na przełomie styczeń-luty.

Ferie zimowe 2023 - od kiedy do kiedy trwają? Wszystkie województwa

Sonda
Nauka zdalna zimą 2022/2023 - czy jesteś za tym, by była?

Czy zimą Polacy będą mieli czym ogrzać domy?

Włącz podcast i sprawdź prognozy!

Listen to "Teraz zostało już tylko różaniec odmawiać - Bogusław Grabowski o kryzysie węglowym [Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.