Ferie zimowe

i

Autor: ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Ferie zimowe 2023 - od kiedy do kiedy trwają? Wszystkie województwa

2022-10-05 11:54

Mimo że wakacje 2022 jeszcze trwają uczniowie coraz częściej poszukują informacji na temat tego, kiedy zaczynają się ferie zimowe. Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło dokładny harmonogram roku szkolnego 2022/23. Sprawdźcie już teraz, kiedy i które województwa rozpoczną zimową przerwę od zajęć dydaktycznych.

Ferie zimowe 2023 - województwa, terminy, harmonogram. Wszystkie najważniejsze informacje, o które uczniowie pytają najczęściej, prezentujemy w jednym miejscu. Rok szkolny 2022/23 zbliża się wielkimi krokami. I mimo że do jego rozpoczęcia zostało jeszcze kilkanaście dni, wielu uczniów jest już myślami w szkole. Ostatni tydzień wakacji to na ogół czas wielkich przygotowań, kupowania podręczników, zeszytów i wszystkich innych niezbędnych akcesoriów, z których korzysta się podczas lekcji. Jako że duch szkoły udziela się coraz większej liczbie uczniów, w wyszukiwarce Google pojawiają się już pierwsze wyszukiwania związane z dniami wolnymi, a dokładniej feriami zimowymi, które odbędą się na początku 2023 roku. W tym roku szkolnym, tak jak w ubiegłym, znowu będzie obowiązywać podział na województwa. Które rozpoczynają ferie jako pierwsze?

Rok szkolny 2022/23 - DNI WOLNE. Kiedy nie idziemy do szkoły? [KALENDARZ]

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Ferie zimowe 2023 - województwa i terminy

Kiedy zaczynają się ferie zimowe? Oficjalny harmonogram pojawił się już na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

16 - 29 stycznia 2023 r.

  • lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

23 stycznia – 5 lutego 2023 r.

  • podlaskie, warmińsko-mazurskie

30 stycznia – 12 lutego 2023 r.

  • kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

13 – 26 lutego 2023 r.

  • dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
Sonda
Gdzie chętniej wybrałbyś się na ferie zimowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE