Jak liczyć punkty na studia? Zasady rekrutacji na PW, UW, UJ

2020-08-13 9:21 Patrycja Obarowska
Studia 2020
Autor: Pixabay.com

Jak liczyć punkty na studia? Okazuje się, że bardzo łatwo się zagubić przy liczeniu swoich punktów na studia, ponieważ każda uczelnia rządzi się swoimi prawami, a nawet specjalnymi kalkulatorami! Zasady rekrutacji na uczelnie wyższe na PW, UW, a także UJ już na ESKA.pl! Zobaczcie, w jaki sposób liczyć punkty na studia 2020!

Jak liczyć punkty na studia? Wyniki matur 2020 zostały ogłoszone chwilę temu, a więc teraz największą zmorą dla przyszłych studentów jest przelicznik punktów z egzaminu dojrzałości. Okazuje się, że sprawa obliczenia punktów na studia nie jest tak prosta i klarowna. Dlaczego? Każda uczelnia wyższa ma swoje własne, określone z góry zasady obliczania punktów, a nawet specjalne kalkulatory. Jak w takim razie obliczyć liczbę punktów na uczelnie wyższe takie jak: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, czy też Uniwersytet Jagielloński? Już na ESKA.pl przyjrzeliśmy się zasadom rekrutacji na uczelnie wyższe, aby usprawnić ten proces wszystkim przyszłym studentom. Do obliczania punktów na studia na UW używany jest system wagowy, uczelnia wyższa PW stosuje kalkulator punktów, natomiast UJ wyniki matur mnoży i dzieli na określonych zasadach. Więcej szczegółowych kryteriów znajdziecie poniżej. Na całe szczęście nie warto się stresować! Choć przelicznik punktach wydaje się być różny na każdej uczelni, w praktyce temat ten wygląda naprawdę podobnie. Niemalże każda uczelnia decyduje się na system wagowy. 

Spis treści

  1. Obliczanie punktów na studia Uniwersytet Warszawski 2020
  2. Obliczanie punktów na studia Uniwersytet Jagielloński 2020 
  3. Obliczanie punktów na studia Politechnika Warszawska 2020

Obliczanie punktów na studia Uniwersytet Warszawski 2020

Jak liczyć punkty na studia 2020 na Uniwersytecie Warszawskim? Otóż uczelnia ta stosuje system wagowy, a więc istnieje tam minimalny próg, który kandydat musi spełniać, aby móc wziąć udział w rekrutacji na studia 2020. Oprócz systemu wagowego ważny jest także poziom zdawanego egzaminu, który należy pomnożyć przez 0,60 - poziom podstawowy, 1 - poziom rozszerzony.

Obliczanie punktów na studia Uniwersytet Jagielloński 2020 

Jak liczyć punkty na studia 2020 na Uniwersytecie Jagiellońskim? W przypadku zdawania egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym, wyniki są mnożone przez 1, a w przypadku poziomu podstawowego, wynik należy podzielić przez 2. Następnie otrzymane wyniki trzeba pomnożyć przez wagi przedmiotów i zsumować. 

Obliczanie punktów na studia Politechnika Warszawska 2020

Jak liczyć punkty na studia 2020 na Politechnice Warszawskiej? Ta uczelnia wyższa sugeruje się swoim własnym kalkulatorem punktów. Po wejściu na odpowiednią stronę i wybraniu dowolnego kierunku, należy wpisać wyniki ze wszystkich egzaminów i sprawdzić szanse na dostanie się na wybrane studia.

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze