Egzamin ósmoklasisty

i

Autor: PIOTR LAMPKOWSKI/SUPER EXPRESS

Ile punktów trzeba mieć żeby dostać się do liceum 2022? Punktacja z egzaminu i ocen

2022-05-24 11:58

Egzamin ósmoklasisty trwa w najlepsze. Dla wszystkich uczniów, którzy kończą w tym roku szkołę podstawową, jest on sprawdzianem wiedzy, jaką udało im się przyswoić na wszystkich etapach edukacji. Od wyników zależy, czy uczniom uda się pomyślnie przejść proces rekrutacji do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej. Ile punktów trzeba mieć?

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2022 - kalkulator do liceum
  2. Ile punktów, żeby zdać egzamin ósmoklasisty?
  3. Przelicznik ocen do liceum 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022 - ile trzeba mieć punktów, żeby dostać się do liceum? Ile można zdobyć ich maksymalnie? Odpowiedzi na pytania dotyczące punktacji i przeliczania punktów znajdziecie w poniższym artykule. 24 maja ósmoklasiści z całej Polski rozpoczęli trwającą trzy dni sesję egzaminacyjną. Pierwszym egzaminem, z jakim musieli się zmierzyć, był oczywiście ten z języka polskiego. Temat rozprawki zaskoczył wielu z nich! Przed ósmoklasistami jeszcze egzaminy z matematyki oraz wybranego języka obcego. To bardzo stresujący czas dla każdego z nich. Od powodzenia na egzaminie ósmoklasisty w głównej mierze zależy bowiem, czy uda im się pomyślnie przejść proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Na wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 trzeba będzie trochę zaczekać, jednak już teraz warto dowiedzieć się, w jaki sposób przeliczane są punkty i jak w ogóle wygląda punktacja. Ile maksymalnie można zdobyć punktów za test ósmoklasisty?

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - kalkulator do liceum

Uczniowie poszukują informacji na temat tego, ile można zdobyć punktów za egzamin ósmoklasisty. W sumie za trzy następujące po siebie egzaminy można otrzymać w sumie 100 punktów. Liczbę punktów procentowych za egzamin z języka polskiego i matematyki należy pomnożyć przez 0,35, natomiast punkty za egzamin z języka obcego przez 0,3 (100% x 0,3 = 30 punktów).

Ile punktów, żeby zdać egzamin ósmoklasisty?

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest konieczne, by zdać szkołę. Nie można go jednak nie zdać. W związku z tym nie ma ustalonego progu punktowego minimalnego do osiągnięcia, jak chociażby w przypadku matury. Co jednak ważne, absolwent szkoły podstawowej może zdobyć w trakcie rekrutacji aż 200 punktów, z czego połowa to oczywiście punkty z egzaminu. Pozostałe punkty można zdobyć za wyniki na świadectwie, szczególne osiągnięcia oraz za wolontariat.

Przelicznik ocen do liceum 2022

Ile można zdobyć punktów za ocenę celującą, a ile za bardzo dobrą? Oficjalny przelicznik prezentuje się następująco:

  • celująca 18 punktów
  • bardzo dobra 17
  • dobra 14 punktów
  • dostateczna 8 punktów
  • dopuszczająca 2 punkty
HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049