Ile punktów na studia 2022? Ten próg trzeba przekroczyć!

2022-07-04 16:27
Rekrutacja na studia
Autor: Pixabay.com/geralt (Pixabay License) Ile punktów, aby dostać się na studia?

Ile punktów potrzeba, aby dostać się na studia 2022? To pytanie interesuje tych, którzy planują w tym roku rozpocząć naukę na uczelniach wyższych. Wszyscy starają się zdobyć jak najlepszy wynik na maturze, aby mieć większe szanse na dostanie się na wymarzony kierunek. Sprawdź, jaki jest próg punktowy.

Studia to dla wielu osób wielkie marzenie. Młodzież przez całe swoje życie uczy się, aby dobrze zdać egzamin maturalny i móc dostać się na wymarzony kierunek. Często wiąże się to z ogromnym stresem, ponieważ dobre studia nie są dla każdego. Aby się dostać, trzeba się bardzo starać. Wynik rekrutacji zależy od liczby zdobytych punktów, a te wyliczane są na podstawie wyników matury. Wiele osób więc zadaje sobie pytanie: jaki jest próg? Postaraliśmy się rozwiać wątpliwości przyszłych studentów. Ile punktów potrzeba, aby dostać się na wymarzone studia?

ZOBACZ TAKŻE: Rekrutacja na studia 2022 - kiedy się zaczyna i do kiedy trwa? [DATA, ZASADY]

IGA ŚWIĄTEK #1GA, DODA vs IMPLANTY, PIES KARMEL TRENUJE, AUTEM NA URLOP | ESKA XD #052

Studia 2022 - prób punktowy

Ile punktów potrzeba, aby dostać się na studia? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Progi punktowe ustalane są przez dane uczelnie . Punktów potrzeba tyle, aby znaleźć się na liście najlepszych kandydatów. Informacje na temat progów punktowych można znaleźć na stronach uniwersytetów i innych szkół wyższych.

ZOBACZ TAKŻE: Ile procent trzeba mieć na studia? Jaki wynik na maturze?

Rok akademicki 2022/2023

Kiedy rozpocznie się nowy rok akademicki. Oficjalnie semestr zimowy co roku rozpoczyna się 1 października, jednak nie zawsze inauguracja odbywa się we wszystkich uczelniach tego samego dnia. Inne terminy wyznaczane są także dla studentów uczęszczających na zajęcia w trybie niestacjonarnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze