Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - od kiedy, które klasy i o co chodzi?

i

Autor: JENS SCHLUETER/AFP/East News Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - od kiedy, które klasy i o co chodzi?

Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - od kiedy, które klasy i o co chodzi?

2021-10-19 9:50

Historia i teraźniejszość w szkole wzbudza duże emocje. Pewnikiem jest to, że uczniowie będą uczyć się o tym, co było, ale również o tym, co się dzieje aktualnie. Zmiany, jak argumentuje minister edukacji, wprowadzone są ze względu na obecny stan wiedzy obecnych 20-latków. Od kiedy nowy przedmiot? Które klasy dotyczy? O co dokładnie chodzi? Przekonajcie się sprawdzając szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - od kiedy?
  2. Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - które klasy?
  3. Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - o co chodzi?

Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - od kiedy, które klasy i o co chodzi? Zdecydowanie to trzy podstawowe kwestie, które interesują uczniów, nauczycieli, ale również samych nauczycieli. Nic dziwnego, w końcu mamy do czynienia z sytuacją, gdy pojawią się lekcje z zupełnie innych zagadnień. Zmiany w szkole, a dokładniej nowy przedmiot historia i teraźniejszość przedstawił Minister Edukacji i Nauki. Przemysław Czarnek podał szczegóły w rozmowie z tygodnikiem Sieci. Co więcej informacja pojawiła się również na profilach MEiN w mediach społecznościowych, więc wprowadzenie w życie tej zmiany jest coraz bliżej. Szef resortu edukacji wierzy, że będzie to hit nie tylko z nazwy. Jednocześnie wytłumaczył, skąd wynika tak duża modyfikacja w podstawie programowej. Decyzja podjęta została z uwagi na brak wiedzy historycznej wśród osób mających obecnie 20 lat.

Kiedy zdalne nauczanie 2021? Szkoły zamknięte od 25 PAŹDZIERNIKA 2021?!

Pogadane z Darią! Szczery wywiad o muzyce, planach i karierze
Sonda
Wprowadzenie przedmiotu: Historia i teraźniejszość w szkole, to dobry pomysł?

Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - od kiedy?

Od kiedy historia i teraźniejszość w szkole? Data wprowadzenia nowego przedmiotu interesuje wiele osób. Termin nie jest jeszcze znany, ale przypuszczać można, że zmiana programowa obowiązywać będzie od roku szkolnego 2022/2023. Aktualnie trwają prace nad zagadnieniami, które ostatecznie nie będą obowiązywać wszystkich. Dariusz Piontkowski ujawnił, że w zespole pracującym nad korektą podstawy programowej z historii są naukowcy pochodzący z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - które klasy?

Historia i teraźniejszość nie będzie obowiązywać we wszystkich klasach. Minister Edukacji i Nauki, w rozmowie z Sieci powiedział: - Jesteśmy gotowi, by odzyskiwać pokolenia nieświadomych młodych Polaków. Dlatego uczniowie od 1 klas szkół ponadpodstawowych dostaną nowy przedmiot, który będzie nazywał się Historia i teraźniejszość.

Historia i teraźniejszość w szkole 2022 - o co chodzi?

Historia i teraźniejszość w szkole, to efekt zmian, o których było głośno w lipcu 2021. Już wtedy nowy przedmiot wzbudzał duże emocje wśród uczniów, ale również rodziców. Internauci martwili się, że zmiana spowoduje większe obciążenie planu lekcji. Ostatecznie liczba godzin wszystkich zajęć odbywających się w tygodniu na pewno nie zostanie przekroczona, więc zapewne któregoś przedmiotu będzie mniej.

W ramach programu Polski Ład nauczana będzie historia najnowsza z podziałem na powszechną i polską. Chcemy wprowadzić historię XX i XXI w. najwcześniej za rok, zapowiedział 22 lipca 2021 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przekazał, że program nowego przedmiotu ma obejmować m.in. ruchy niepodległościowe, Solidarność, a także wydarzenia 1980 i 1989 roku.