Grupa Anonymous drugi raz włamała się do drukarek tysięcy Rosjan! Co napisali?

2022-03-23 14:42
Grupa Anonymous drugi raz włamała się do drukarek tysięcy Rosjan! Co napisali?
Autor: Stanislaw Kusiak/East News Grupa Anonymous drugi raz włamała się do drukarek tysięcy Rosjan! Co napisali?

Hakerzy z kolektywu Anonymous włamali się do drukarek tysięcy rosyjskich użytkowników i za ich pośrednictwem przesłali im komunikat o kłamstwach putinowskiej propagandy wraz z instrukcjami, jak się przed nią bronić poprzez instalację specjalnego oprogramowania.

Spis treści

  1. Grupa Anonymous - drukarki

Grupa Anonymous drugi raz włamała się do drukarek tysięcy Rosjan! Pierwszy raz przejęli ten sprzęt i wydali mocny apel do obywateli kraju, który zaatakował Ukrainę. Teraz ich akcja ma związek z innym przekazem. Jak przekazało Anonymous w tweecie, w ramach akcji wydrukowano dotąd ponad 100 tysięcy kopii oświadczeń nawołujących do niedawania wiary kremlowskiej wersji wojny na Ukrainie: - Obywatele Rosji, działajcie teraz, by powstrzymać terrorystów. Putin zabija tysiące ludzi na Ukrainie - napisano. Niedawno, co warto przypomnieć, Anonymous przejęli rosyjskie satelity w kosmosie, włamali się na serwery znanej firmy, czy chociażby oddali szacunek Polakom.

Hakerzy uderzają w Rosję

Grupa Anonymous - drukarki

W oświadczeniu, cytowanym przez amerykański portal International Business Times (IBT), podkreślono również, że w wojnie rozpętanej przez Władimira Putina chodzi o granice i strach przed Zachodem", a nie o Ukrainę. Zauważono, że kawałek papieru i atramentu to mała cena za krew niewinnych. Zachęcono również Rosjan, by walczyli o swoje "dziedzictwo i honor, by obalili skorumpowany system Putina, który kradnie z waszej kieszeni.

Rozmówca IBT, haker posługujący się na Twitterze pseudonimem DepaixPorteur, który brał udział w akcji, powiedział, że na zhakowanych urządzeniach wydrukowano również instrukcję instalacji darmowego oprogramowania Onion Router, dzięki któremu - wskazał - Rosjanie mogą uzyskać dostęp do "prawdziwych mediów" i obejść rosyjską cenzurę. (PAP)

Sonda
Uważasz, że Anonymous robi dobrą robotę?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze