Hakerzy Anonymous włamali się na serwery Nestle! Jakie dane wykradli?

2022-03-23 12:18
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva

Dwa dni temu hakerzy z Anonymous postawił międzynarodowym firmom, które do tej pory nie zawiesiły działalności w Rosji pewne ultimatum. Firmy te, dostały 48 godzin na wycofanie się z tego kraju albo poniosą konsekwencje swoich decyzji. Minęły dwa dni, a hakerzy dotrzymali słowa. Pierwszą ofiarą hakerów został koncern Nestle

Hakerzy Anonymous wykradli dane z Nestle!

Hakerzy z Anonymous uważają, że firmy, które do tej pory nie wycofały się z rosyjskiego rynku pośrednio finansują działania Putina w Ukrainie. Dwa dni temu zamieścili w mediach społecznościowych ostrzeżenie dla 40 międzynarodowych koncernów, wciąż prowadzących działalność w Rosji. Nie tylko hakerzy domagają się wycofania międzynarodowych firm z Rosji.

Presja społeczna w sprawie sankcji gospodarczych na Rosję za atak na Ukrainę jest tak silna, że wiele międzynarodowych koncernów zdecydowało się z własnej woli wycofać z działalności w tym kraju. Firmy, które się nie wycofały z tego rynku muszą zmierzyć się z bojkotowaniem ich produktów na całym świecie oraz potępieniem w social mediach i pogorszeniem wizerunku marketingowego. Jednak nie zawsze jest to wystarczający argument, by zrezygnować ze współpracy z Rosją.

Za firmy, które nie zerwały współpracy z agresorem wzięła się hakerska grupa Anonymous. Pierwszym celem ataku hakerów było Nestle. Koncern ten jest jednym z największych globalnych gigantów, który sprzedaje ogromną liczbę produktów do Rosji. Firma ta jest również właścicielem wielu marek, które nadal współpracują z Rosją. Hakerzy Anonymous, postawili koncernom ultimatum:

Wzywamy wszystkie firmy, które nadal działają w Rosji, płacąc tam podatki do budżetu zbrodniczego reżimu Kremla: wycofajcie się z Rosji! Dajemy Wam 48 godzin na przemyślenie sprawy i wygaszenie swojej działalności na terenie Federacji Rosyjskiej, bo w innym przypadku znajdziecie się na naszym celowniku! – brzmiało ostrzeżenie hakerów Anonymous.

Hakerzy z Anonymous dotrzymali słowa, na Twitterowym koncie Anonymous TV poinformowali, że włamali się na serwery Nestle i wykradli z nich mnóstwo danych. Jako dowód hakerzy załączyli 10 GB próbkę, zawierającą wrażliwe dane, w tym adresy e-mail, hasła i inne ważne informacje biznesowe związane z ponad 50 tys. klientów tej firmy.Atak na największy koncern z listy na pewno będzie odpowiednim straszakiem, ale nie oznacza to jednak, że pozostałe firmy z „listy wstydu” są bezpieczne. Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek wielkiej akcji hakowania i publikowania skradzionych danych. Możliwe, że w kolejnych dniach należy się spodziewać więcej podobnych ogłoszeń.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze