Festiwale w Polsce 2021 - które imprezy się odbędą, a które zostały przełożone?

2021-03-30 11:50 Adam Bysiek
koncert
Autor: Pixabay.com

Niestety jeden z najgorszych scenariuszy dla właścicieli biletów praktycznie już się ziścił. Kolejni organizatorzy informują o przełożeniu lub odwołaniu swoich eventów, które od lat przyciągały rzesze fanów z całego kraju. Niestety analizując i słuchając kolejnych komunikatów rządowych, ciężko wyobrazić sobie kalendarz wakacji 2021 po brzegi wypełniony imprezami i festiwalami. Źle wróży na przyszłość również ciągle rosnąca liczba zakażeń koronawirusem.

Niestety, ale wszystko na to wskazuje, że lato 2021 będzie bardzo podobne do tego sprzed roku - przynajmniej bacząc na liczbę imprez, które zostały przesunięte i odwołane.

Festiwale w Polsce 2021 - które imprezy się odbędą?

Festiwale w Polsce w 2021 roku stoją pod coraz większym znakiem zapytania! Organizatorzy wielu imprez już zdecydowali o odwołaniu swoich imprez o czym przeczytacie poniżej, ale są jednak nadal takie imprezy, które teoretycznie się odbędą. Jedną z nich jest Sunrise Festival 2021, który ma się rozpocząć w piątek 23 lipca i zakończyć 25 lipca 2021 roku. Organizatorzy tej imprezy nie dają za wygraną, ponieważ nie wyobrażają sobie tego jakoby impreza w tym roku mogła nie dojść do skutku. Póki co brak jest jakiejkolwiek informacji o odwołaniu tego festiwalu.

Powstał Kodeks Odpowiedzialnego Festiwalu

Kolejną wielką, nadal nie odwołaną imprezą jest Open'er 2021. Tutaj również brak jest wieści o odwołaniu wydarzenia, choć organizatorzy pytani o to czy realnie festiwal wystartuje zgodnie z planem, tak odpowiadają na nasze pytanie:

- Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy. Codziennie monitorujemy zmiany na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy. Nie ma co powtarzać banałów, ale wszyscy wiemy, że kluczowa dla festiwalowego lata jest dynamika procesu szczepień. Każdy dzień przynosi nowe wiadomości – czasem dobre, czasem złe, a w ubiegłym tygodniu pojawił się brytyjski plan, który ma duży wpływ na cały europejski rynek muzyczny. Jesteśmy realistami i mamy jeszcze większą wiedzę zdobytą przez ostatni rok. W najbliższym czasie otrzymamy pełen obraz tego, jak wyglądać będzie lato 2021.

Do imprez masowych, których jeszcze nie odwołano można zaliczyć jeszcze Fest Festival 2021 oraz Tauron Nowa Muzyka, który zamiast na początku czerwca, odbędzie się w dniach 29 lipca – 1 sierpnia 2021 roku.

Niestety znaczną ilość imprez przesunięto lub całkowicie odwołano. W największej rozterce pozostają osoby, które już nabyły swoje bilety - jednak możemy was uspokoić, ponieważ te w każdym z przypadków zachowają swoja ważność.

Festiwale w Polsce 2021 - które zostały przełożone

Sprawdziliśmy, które Festiwale w Polsce w 2021 roku zostały przełożone. Jest ich niestety bardzo dużo. Zacznijmy od Orange Warsaw Festival 2021, którego organizatorzy poinformowali, że są zmuszeni zaprosić fanów dopiero za rok na służewiecki tor, gdzie od lat impreza ta się odbywa. W kuluarach słychać kolejne głosy nie napawające optymizmem w sprawie Kraków Live Festival 2021, ponieważ ten pomimo, że ma odbyć się w nowym terminie, nadal stoi pod znakiem zapytania z powodu szalejącej pandemii. Póki co brak jest oficjalnych komunikatów organizatorów. 

Najnowsze