ferie

i

Autor: Pawel Murzyn/East News

Ferie zimowe 2022 na innych zasadach i w innym terminie? Minister Edukacji zabrał głos!

2021-12-01 9:08

Młodzież uwielbia wolne, dlatego z niecierpliwością każdy czeka na ferie zimowe, które nadchodzą wielkimi krokami. Okazuje się jednak, że może nie być tak kolorowo, a to wszystko przez pandemię, która cały czas daje o sobie znać. Czy ferie zimowe 2022 odbędą się na całkiem innych zasadach niż planowano? Wiceszef MEiN zabrał głos w tej sprawie.

Ferie zimowe 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Kiedy są? Ile będą trwać? Takie pytania rodzą się w głowie niejednego ucznia, który czeka na dłuższe wolne z niecierpliwością. Rok szkolny jest dla uczniów zawsze pracowitym czasem, a to wszystko przez naukę, sprawdziany, a nawet poranne wstawanie. Ferie zimowe, czyli dwutygodniowa przerwa to idealny moment, aby młodzież naładowała baterię i odpoczęła od szkolnych obowiązków. Niestety w ostatnim czasie jesteśmy świadkami rozwijającej się pandemii koronawirusa. Zakażenia wzrastają z dnia na dzień, a rząd od 1 grudnia wprowadził nowe obostrzenia, które dotyczą przede wszystkim limitów miejsc w strefach publicznych. Co w takim razie z feriami, które zbliżają się wielkimi krokami? Czy termin zimowej przerwy może się zmienić, tak jak było to rok temu? Wiceszef Ministerstwa Edukacji i Nauki zabrał głos w tej sprawie!

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Ferie zimowe 2022 - kiedy? Czy będą zmiany?

Czy termin ferii zimowych 2022 zmieni się, tak jak było to ostatnio? Przypomnijmy, że w 2021 roku ze względu na pandemię koronawirusa, ferie odbywały się w całej Polsce w jednym terminie od 4 do 17 stycznia. Nie było podziałów na województwa, ani na terminy, tak jak było to w poprzednich latach. Jak będzie teraz? Choć na początku mówiło się, że ferie zimowe w 2022 roku będą podzielone na cztery terminy, to okazuje się, że mogą nastąpić zmiany. To wszystko przez gwałtowny wzrost zakażeń na COVID-19, jednak w tej sprawie zabrał głos wiceszef MEiN - Dariusz Piontkowski. Podczas programu Newsroom WP, stwierdził, że termin ferii zależy od sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Wiceminister tłumaczył, że jeśli fala zakażeń będzie spadać, to nie będzie żadnych potrzeb ku temu, aby zmieniać kalendarz roku szkolnego. Natomiast jeśli sytuacja z pandemią się nie uspokoi, a zakażenia będą gwałtownie wzrastać, to może dojść do sytuacji, że powtórzy się scenariusz z ubiegłorocznych ferii.

ZOBACZ TAKŻE: Ferie zimowe 2022 - kiedy będzie wolne? Kiedy jest zimowa przerwa od szkoły?

Sonda
Ferie 2022 w innym terminie - czy to dobry pomysł?