Ferie zimowe 2022 - kiedy będzie wolne? Kiedy jest zimowa przerwa od szkoły?

2021-11-03 8:57
ferie zimowe
Autor: NewsLubuski/East News

Rok szkolny trwa w najlepsze. Uczniowie mierzą się codziennie ze sprawdzianami i kartkówkami, a w dodatku zdobywają nową, bardzo przydatną wiedzę. Ten czas jest dla nich bardzo wymagający, dlatego z niecierpliwością czekają na zimowe ferie. Kiedy są ferie w 2022 roku? Sprawdźcie szczegóły.

Ferie zimowe 2022 - kiedy będzie wolne? Kiedy jest zimowa przerwa od szkoły? Takie pytania zadaje sobie każdy uczeń. Nie od dziś wiadomo, że dzieci i młodzież uwielbiają mieć wolne od szkoły. Z niecierpliwością czekają na weekendy i święta, a zdecydowanie najbardziej na ferie i wakacje, ponieważ właśnie wtedy jest najwięcej wolnego. Ferie trwają dwa tygodnie, natomiast wakacje dwa miesiące, a czasem nawet trochę dłużej! Przypomnijmy, że obecny rok szkolny 2021/2022 zakończy się w piątek 24 czerwca. To właśnie tego dnia uczniowie odbiorą swoje świadectwa i będą mogli cieszyć się wolnym i błogim czasem. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka na nich zimowa przerwa - najpierw ta świąteczna od 23 grudnia do 2 stycznia włącznie, a następnie ferie zimowe. Kiedy są ferie 2022? Czy będą odbywać się na podobnych zasadach, jak rok temu? Sprawdźcie szczegóły.

Dawid Kwiatkowski wzrusza śpiewając Proste. [ESKA Live]

Kiedy są ferie zimowe 2022?

Kiedy są ferie zimowe 2022? Czy będzie podział na województwa, czy jednak wolne będzie w jednym terminie dla wszystkich? Przypomnijmy, że ferie zimowe 2021 odbywały się w jednym czasie dla wszystkich województw. Mianowicie miało to miejsce od 4 do 17 stycznia, ze względu na pandemię koronawirusa, która pojawiła się nie tylko w naszym kraju, ale również na świecie. Okazuje się jednak, że ferie zimowe 2022 będą podobne, jak przez wybuchem pandemii i nastąpi podział na województwa. Poniżej znajdziecie harmonogram ferii zimowych 2022, które tradycyjnie będą trwały po dwa tygodnie.

  • 17 - 30 stycznia 2022 - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 - 27 lutego 2022 - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

ZOBACZ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty 2022 na innych zasadach! Tego na testach na pewno nie będzie

Sonda
Masz plany na ferie zimowe 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze